Harley-Davidson Fat Boy z „Terminatora” trafia na aukcję
Piotr Jędrzejak
21 maja 2018

Lubisz filmy? Lubisz motocykle? Na pewno znasz jedną z największych, dwukołowych gwiazd kina (i wcale nie mamy na myśli rozmiarów fizycznych). Harley-Davidson Fat Boy z filmu „Terminator 2: Dzień sądu” znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej rozpoznawalnych motocykli z wielkiego ekranu.

Arnold Schwarzenegger uciekał nim ulicami Los Angeles, jednocześnie strzelając ze strzelby do goniącej go, potężnej ciężarówki z kolejnym Terminatorem T1000 za kierownicą. Jeżeli nie znacie tej sceny, macie trochę do nadrobienia.

Teraz ten konkretny Fat Boy trafi na odbywającą się w czerwcu aukcję „Icons Legends of Hollywood Auction” organizowaną przez dom aukcyjny Profiles in History. Dokładny stan techniczny motocykla nie jest znany, ale podobno wszystko jest w porządku. Ocenia się, że motocykl Terminatora osiągnie cenę w zakresie 200 000 – 300 000 dolarów.

Na tej samej aukcji pojawi się kolejny, ale jednak już nie tak widowiskowy motocykl znany z kina. Jest nim „Lawmaster” z filmu „Sędzia Dredd” z 1995 roku. Ocenia się, że cena osiągnie poziom 20 000 – 30 000 dolarów.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły