Suzuki patentuje prawdziwie sportowego GSX-R300!
Piotr Jędrzejak
21 maja 2018

Nowy, mały Gixxer już coraz bliżej. Może pojawi się już na rok 2019?

Nie odkryjemy Ameryki twierdząc, że sportowa klasa 300 to świetne motocykle do zabawy na torze. Potrafią jeździć zaskakująco szybko, a przy tym wiele uczą. Spójrzcie chociażby ilu zawodników trenuje Yamahach YZF-R3. Całkiem niedawno Suzuki wypuściło na rynek nowy model GSX-250R. Już go objeżdżaliśmy, można powiedzieć o nim wiele dobrego, ale na pewno nie to, że jest sportowy. Zresztą Suzuki przyznaje otwarcie, że ten model tylko wygląda sportowo, a tak naprawdę jest fantastycznie wygodnym i praktycznym motocyklem klasy 250.

Na szczęście teraz na światło dzienne wypływają nowiutkie rysunki patentowe prosto z Hamamatsu.

Szkice ujawniają całkiem sporo. Wygląda na to, że możemy spodziewać się poważnego, dwucylindrowego silnika z głowicą DOHC i prawdopodobnie 8 zaworami. Jest podwójna, rurowa rama okalająca oraz centralnie zamontowany amortyzator z dźwigienkami. Kształt zadupka wręcz krzyczy „jestem Gixxerem”.

Motocykla możemy spodziewać się być może również w wersji naked. Nie wiadomo kiedy trafi na rynek, ale jeżeli nie wydarzy się to na rok 2020, będziemy zawiedzeni. Być może będzie to nowy pretendent do lidera w klasie SSP300?

 

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły