Przestępca na motocyklu i udany pościg kanadyjskiej policji
Piotr Jędrzejak
21 maja 2018

Pościg, który za chwilę obejrzycie, wydarzył się w kanadyjskim Calgary w roku 2015. Do sieci trafił pod koniec 2017 roku, ale my widzimy go dopiero teraz. Jest dramatycznie straszny.

Kanadyjska policja chciała zatrzymać Allena Cromwella, jechał skradzionym motocyklem. Według dokumentów sądowych (i zgodnie z tym, co nagrało się na kamerce na kasku motocyklisty), dwóch policjantów wyszło z radiowozu i wycelowało w Allena broń. Ten jednak rozpoczął ucieczkę, jadąc pod prąd. Następnie jechał chodnikiem, wjechał na tereny osiedlowe, przejechał przez plac zabaw. Wszystko z dużą prędkością oraz z wątpliwym panowaniem nad motocyklem.

Nagranie wygląda wręcz szokująco. 27-letni Cromwell naraża nie tylko siebie, ale też wszystkich w swoim otoczeniu. Jedzie szybko, niebezpiecznie, no i najwyraźniej nie do końca potrafi dobrze jeździć motocyklem:

W końcu Allen przewrócił motocykl na żwirze. Rozpoczął ucieczkę pieszą. Gdy funkcjonariusze go dopali, użyli paralizatora. Ze względu na grubą, skórzaną kurtkę, paralizator nie zadziałał.

Motocyklista zaatakował jednego z policjantów, używając swojego kasku jako broni. Uderzył funkcjonariusza w klatkę piersiową. W tym momencie dotarł drugi funkcjonariusz i udało im się sprowadzić Cromwella na ziemię. Gdy motocyklista dalej stawiał opór, policjanci użyli gazu pieprzowego. Allen został obezwładniony, założono mu kajdanki.

Wśród komentarzy pod filmem można znaleźć opinie, że zatrzymanie było zbyt agresywne, że obywatel powinien zostać potraktowany lżej. Biorąc pod uwagę jednak, jak duże stwarzał zagrożenie, zatrzymanie wydaje się słuszne.

Allen jechał skradzionym motocyklem. W jego plecaku znaleziono nóż, załadowany pistolet oraz 0,7 grama metaamfetaminy.

Cromwell przyznał się w sądzie, że jest uzależniony od metaamfetaminy i kokainy oraz że uzależnienie napędzało jego kryminalny styl życia. W styczniu 2016 Allen Cromwell został skazany na 5 lat więzienia za 32 przestępstwa i wykroczenia popełnione na przestrzeni roku. Niektóre z nich to posiadanie skradzionych dóbr i narkotyków, niebezpieczna jazda, zaatakowanie policjanta, noszenie ukrytej broni oraz posiadanie nielegalnej broni.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły