Drift na autostradzie zakończony glebą i… porzuceniem motocykla w krzakach?!

- Piotr Jędrzejak

Gleba i tak była kiedyś nieunikniona, ale dlaczego motocykl wylądował w krzakach?

Stunowa ekipa Blox Starz udostępnia w internecie, a Mikołaj podsyła nam linka (dzięki!). Główną rozrywką w tym filmie jest gruby drift pomiędzy samochodami, Hondą CBR1000RR po 4-pasmowej autostradzie w Saint Louis, stan Missouri. Gość ubrany w szorty i t-shirt całkiem nieźle się bawi, ale do czasu. W końcu zalicza glebę przy wcale nie najmniejszej prędkości – aż spadł mu but, ale o dziwo wyszedł z tego bez szwanku. Tym razem facet miał szczęście, ale właśnie tak kończy się zabawa w stunt na ulicach.

https://www.youtube.com/watch?v=ppYmNPX3eIk

Najdziwniejsze jest jednak to, co stunter zrobił po wypadku. Motocykl raczej nie nadawał się do użytku, więc po prostu wepchnął go w najbliższe krzaki. Następnie wsiadł do kolegi jako pasażer i cała ekipa spokojnie odjechała. Czy to normalne, aby porzucać swój motocykl w przydrożnym buszu? Chyba nie do końca, a według nas istnieje kilka możliwych scenariuszy tłumaczących taką decyzję:

1 – Gość ukrył swój motocykl w „bezpiecznym” miejscu, aby wrócić po niego busem, tym samym unikając lawety i mandatu za wypadek? Może, ale niespecjalnie interesował się porozrzucanymi częściami i nawet nie zabrał kluczyka ze stacyjki…

2 – Porzucił swój motocykl, aby później wyciągnąć z ubezpieczalni odszkodowanie?

3 – Porzucił motocykl, ale niespecjalnie się tym przejął, ponieważ i tak był kradziony?

A jak Wy uważacie, co tam się stało?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl