Casey Stoner i Ducati Panigale V4: film z toru i wrażenia z jazdy
Piotr Jędrzejak
5 marca 2018

Casey Stoner był jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w padoku MotoGP. Australijczyk po prostu mówił to, co uważał za słuszne i nie obchodziło go, czy tak wypada i czy jest to zgodne z kontraktem. Teraz Ducati publikuje klip z testów swojego nowego Panigale V4. Wszystko zostało nagrane jeszcze przed premierą motocykla, na jednym z ostatnich testów na torze w Walencji.

Dzięki temu możemy po raz kolejny zobaczyć Stonera w akcji, a to było zawsze widowiskiem na wysokim poziomie. Możemy też posłuchać, co Casey ma do powiedzenia na temat nowego V4. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że Stoner jest zatrudniony w Ducati, a więc nawet jeżeli powiedział coś niekomfortowego, w filmie tego nie zobaczymy.

Ze względu na doświadczenie z MotoGP, motocykle uliczne zazwyczaj nie imponują Caseyowi. Panigale V4 na drogowych oponach jednak zrobiło na nim spore wrażenie. Zaskoczyła go potężna moc oraz gładki sposób jej oddawania. Australijczyk był też pod wrażeniem elektroniki, której poziom rozwoju znacznie zbliża się do tego, czego można oczekiwać w MotoGP.

https://www.youtube.com/watch?v=-zF9y72Hv8Q

P.S.: Amerykańska redakcja Asphalt&Rubber dokonała ciekawego spostrzeżenia. Kadry z filmu dokładnie pokrywają się ze zdjęciami, które „wyciekły” przed premierą motocykla. Ciekawe, czy zdjęcia wyciekły za sprawą niesfornego pracownika, czy była to kontrolowana akcja od Ducati…

„Wyciek, który pojawił się w MCN we wrześniu 2017 r.”
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły