Brazylia: uzbrojony policjant na motocyklu prowadzi komiczny pościg

- Piotr Jędrzejak

Przestępca potyka się o własne nogi, a tempo ma takie, że poradziłby sobie z nim nawet „13 posterunek”. Będący w przewadze policjanci dali mu jeszcze chwilę na ucieczkę… i własne upokorzenie.

W walce z przestępczością, Brazylijskie służby uruchomiły elitarne jednostki specjalne. Uzbrojeni policjanci na motocyklach klasy Yamahy XT660 prowadzą pościgi za wszelkiego rodzaju przestępcami i są niezwykle skuteczni. Zazwyczaj tego typu pościgi wyglądają niezwykle groźnie i spektakularnie, często kończą się wypadkami uciekinierów, a równie często policja zmuszona jest do użycia broni, również w trakcie jazdy. Zobaczcie jak działają oddziały ROCAM.

Tym razem pościg wyglądał tak, jak wiele innych – przestępca w końcu przepałował w zakręcie, kończąc wypadkiem. Ale postanowił uciekać dalej, tym razem biegiem. Policjantów było (przynajmniej) dwóch, a uciekinier ewidentnie nie miał już sił na ucieczkę. Wiedząc, że mają niepodważalną przewagę, policjanci pozwolili sobie na chwilę przezabawnego pościgu za potykającym się przestępcą…

Przestępca oczywiście skończył z twarzą na asfalcie, ale swojej czapki nie puścił. 😉

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl