Motocyklowe pościgi policyjne w Brazylii

- Piotr Jędrzejak

Na stronach MotoRmanii pisaliśmy już o tym nie raz, ale brazylijskim policjantom na motocyklach należy się tak duży szacunek, że nie wahamy się przed kolejną wzmianką. Mowa oczywiście o jednostce Rocam.

Przestępczość w Brazylii jest na wysokim poziomie, a przy złoczyńcy często poruszają się na jednośladach. Dlatego właśnie powstała elitarna jednostka Rocam. Są to wyszkoleni, uzbrojeni funkcjonariusze na motocyklach. Najczęściej poruszają się w parach, jeżdżą sprzętami typu Yamaha XT 660 R i są niesamowicie skuteczni – nie tylko jako policjanci, ale również jako motocykliści. Zobaczcie kilka nagrań z prowadzonych przez nich pościgów.

https://www.youtube.com/watch?v=R3CJAlncJ98

Filmy mają identyczną miniaturkę, ale to dwa różne zestawienia nagrań z pościgów.

https://www.youtube.com/watch?v=IBlbKvqmi8M

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl