Aprilia Caponord 1200 2013 – powrót?

- Piotr Jędrzejak

Plotki, przypadkowo opublikowane zdjęcia szpiegowskie, nieoficjalne dane, czyli… to co lubimy!

Ostatnia Caponord zjechała z taśmy produkcyjnej w 2006 roku, a teraz wszystko wskazuje na to, że Aprilia chce wskrzesić swój motocykl klasy turystycznych-enduro. Zdjęcia komórką i informacje pochodzą ze spotkania dealerów grupy Piaggio, a wypłynęły na świat dzięki włoskiemu portalowi motociclismo.it.

Wszystko jest oczywiście nieoficjalne, ale mówi się, że Caponord zapożyczy silnik i ramę z Dorsoduro 1200. Można więc spodziewać się około 130 KM i sporego potencjału sportowego w połączeniu z pełną gamą dodatków takich, jak radialne zaciski Brembo, wysokiej klasy zawieszenie i cała góra elektroniki. Tym bardziej, że przód całkiem mocno przypomina zupełnie sportową RSV4, prawda? Motocykl nie pojawi się wcześniej, niż w 2013 roku, a bezpośrednimi rywalami zdają się być Ducati Multistrada, czy KTM 990 SMT.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl