Aprilia Caponord 1200 2013 – powrót?
Piotr Jędrzejak
1 kwietnia 2012

Plotki, przypadkowo opublikowane zdjęcia szpiegowskie, nieoficjalne dane, czyli… to co lubimy!

Ostatnia Caponord zjechała z taśmy produkcyjnej w 2006 roku, a teraz wszystko wskazuje na to, że Aprilia chce wskrzesić swój motocykl klasy turystycznych-enduro. Zdjęcia komórką i informacje pochodzą ze spotkania dealerów grupy Piaggio, a wypłynęły na świat dzięki włoskiemu portalowi motociclismo.it.

Wszystko jest oczywiście nieoficjalne, ale mówi się, że Caponord zapożyczy silnik i ramę z Dorsoduro 1200. Można więc spodziewać się około 130 KM i sporego potencjału sportowego w połączeniu z pełną gamą dodatków takich, jak radialne zaciski Brembo, wysokiej klasy zawieszenie i cała góra elektroniki. Tym bardziej, że przód całkiem mocno przypomina zupełnie sportową RSV4, prawda? Motocykl nie pojawi się wcześniej, niż w 2013 roku, a bezpośrednimi rywalami zdają się być Ducati Multistrada, czy KTM 990 SMT.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły