Streetfighter V2 już w 2020?
MotoRmania
14 grudnia 2019

Dyrektor generalny Ducati, Claudio Domenicali, ujawnił, że będzie Streetfighter o mniejszej pojemności.

W wywiadzie dla brytyjskiego MCN Domenicali zapytany, czy nie obawia się, że nowy Streetfighter V4 o mocy 205 KM może onieśmielać niektórych kierowców ekstremalnymi osiągami, powiedział: „Mamy teraz Panigale V2, który przy 155 KM zapewnia ekscytującą jazdę sportową, nie będąc ekstremalnym i chcielibyśmy  również mieć takiego nakeda. Streetfighter V4 pozostanie na szczycie, ale będą też inne motocykle, zapewniające takie same sportowe odczucia przy mniej ekstremalnych osiągach. Myślimy o bardzo interesującym nowym nakedzie, który pojawi się wcześniej niż później”.

Można być w zasadzie pewnym, że zaprezentowane w tym roku Panigale V2  będzie modelem,  który dostanie teraz szerszą kierownicę, mniej owiewek i wystąpi w nowej odsłonie prawdopodobnie już pod koniec 2020. Oznaczałoby to ten sam 155-konny, chłodzony cieczą silnik V-twin o mocy 155 KM, w pełni regulowane widelce Showa, amortyzator Sachs i podwójne monoblokowe hamulce Brembo wyposażone w „cornering-ABS”.

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły