Streetfighter V2 już w 2020?

- MotoRmania

Dyrektor generalny Ducati, Claudio Domenicali, ujawnił, że będzie Streetfighter o mniejszej pojemności.

W wywiadzie dla brytyjskiego MCN Domenicali zapytany, czy nie obawia się, że nowy Streetfighter V4 o mocy 205 KM może onieśmielać niektórych kierowców ekstremalnymi osiągami, powiedział: „Mamy teraz Panigale V2, który przy 155 KM zapewnia ekscytującą jazdę sportową, nie będąc ekstremalnym i chcielibyśmy  również mieć takiego nakeda. Streetfighter V4 pozostanie na szczycie, ale będą też inne motocykle, zapewniające takie same sportowe odczucia przy mniej ekstremalnych osiągach. Myślimy o bardzo interesującym nowym nakedzie, który pojawi się wcześniej niż później”.

Można być w zasadzie pewnym, że zaprezentowane w tym roku Panigale V2  będzie modelem,  który dostanie teraz szerszą kierownicę, mniej owiewek i wystąpi w nowej odsłonie prawdopodobnie już pod koniec 2020. Oznaczałoby to ten sam 155-konny, chłodzony cieczą silnik V-twin o mocy 155 KM, w pełni regulowane widelce Showa, amortyzator Sachs i podwójne monoblokowe hamulce Brembo wyposażone w „cornering-ABS”.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl