Wyścig 8 Hours of Sepang wstrzymany przez deszcz

- Mick

Zawodnicy FIM EWC nie mają w sezonie 2019-2020 szczęścia do pogody…

Najpierw z kilkugodzinnym opóźnieniem spowodowanym deszczem ruszył wrześniowy wyścig Bol d’Or.

Dzisiaj deszcz doprowadził z kolei do dwugodzinnego opóźnienia startu wyścigu 8 Hours of Sepang w Malezji.

Gdy już udało się ruszyć, zawodnicy spędzili pół godziny za samochodem bezpieczeństwa, domagając się wstrzymania rywalizacji. Wreszcie zaparkowali motocykle w parku zamkniętym.

Caly czas czekamy na decyzję organizatorów, którzy podobnie jak podczas Bol d’Or, czy kontrowersyjnego, lipcowego finału Suzuka 8 Hours, znów się nie spieszą…

Czy uda się wznowić wyścig? Jeśli tak, rywalizacja będzie musiała zakończyć się do 14-tej polskiego czasu.

Co więcej, podczas dwóch ostatnich godzin może pojawić się problem znany z GP Kataru MotoGP, czyli refleksy ze sztucznego oświetlenia odbijające się od Mokrego asfaltu i uniemożliwiające bezpieczną jazdę.

Co gorsza, w przeciwieństwie do MotoGP nie ma także mowy o przesunięciu wyścigu na kolejny dzień, ponieważ jutro w Malezji ścigają się kierowcy samochodów WTCR i azjatyckiej Formuły 3.

Na koniec pozostaje pytanie, czy to tylko pech, czy jednak organizacja wyścigu w Malezji w samym środku pory monsunowej, nie była trafionym pomysłem?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl