Relacja z MCN Festiwal Motocyklowy 2022 [galeria zdjęć, filmów]

- Sebastian Radwan

W weekend 14-15 maj odbyły się dwudniowe targi motocyklowe zorganizowane przez legendarny tygodnik MCN w angielskim Peterborough. Impreza miała charakter plenerowy, szukający przygód mogli kupić dwudniowy bilet z noclegiem na polu namiotowym. Odwiedzający mogli skorzystać z wielu atrakcji.

Motocyklowe stoiska wystawowe i jazdy testowe

Większość producentów posiadało flotę motocykli testowych i wraz z przewodnikami każdy mógł przetestować wymarzoną maszynę ze stajni takich producentów jak Yamaha, Ducati, Kawasaki, Triumph, Harley Davidson czy Royal Enfield.

Symulator jazdy na jednym kole

Dodatkowo była możliwość przejażdżki symulatorem Isle of Man bazującym na przejeździe legendarnego Michaela Dunlopa, była też specjalna maszyna do trenowania jazdy na jednym kole na motocyklach marki Yamaha, gdzie nawet niedoświadczeni motocykliści mogli bezpiecznie spróbować jazdy na gumie pod opieką profesjonalistów.

Stunt

Odbyły się również pokazy stuntu. Bardzo ciekawe było to, ze stunterzy używali intercomów do objaśniania publiczności wykonywanych tricków, a wisienką na torcie były akrobacje wraz z pasażerką.

Flat track

Jakby tego wszystkiego było mało, na torze obok odbywały się wyścigi flat trackowe z przeszkodami a w przerwach między wyścigami mogliśmy podziwiać skoki i akrobacje zawodników motocross.

Fajnie? Ale to dalej nie wszystko! Jeśli zabraliście ze sobą znajomego kto nie jeździł jeszcze na motocyklu organizatorzy wraz z marką Kawasaki przygotowali specjalny plac manewrowy, ubrania i motocykle o pojemności 125cc aby „świeżaki” mogli spróbować swoich sił.

Odzież i akcesoria motocyklowe

Na targach nie zabrakło ubrań, kasków i akcesoriów motocyklowych w promocyjnych cenach.
Było mnóstwo stanowisk od tzw „Owners Clubs”, gdzie dumni właściciele prezentowali swoje motocykle. Dla głodnych i spragnionych znalazło się mnóstwo food trucków serwujących dania z różnych zakątków świata.


Jak Wam się podoba pomysł takiej imprezy? Czy myślicie, że miałoby to wzięcie u nas? Czy sami wybralibyście się na taką imprezę?
Dajcie znać w komentarzach!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl