Top Gun: Maverick – Kawasaki GPZ900R , Ninja H2 wersja Carbon

- Sebastian Radwan

Tom Cruise powraca do latania i jazdy na motocyklu wraz z nadchodzącą premierą filmową Top Gun: Maverick. Już od 27 maja 2022r. będzie dostępna do obejrzenia w seansach kinowych. Fani filmu nie przejdą obok niego objętnie, tym bardziej że odmiana motocykla z pierwszej części pojawi się w nowej odsłonie.

Motocykl Top Gun – Kawasaki GPZ900R

W pierwszej części „Top Gun” z 1986 roku – to już 36 lat… postać Pete “Maverick” Mitchell jeździł na Kawasaki GPZ 900R Ninja. W tym filmie ściga się z odrzutowcem F-14 po pasie startowym w Naval Air Station Miramar.

Model GPZ900R kiedy trafił na rynek w 1984 roku stał się najszybszym motocyklem na świecie, przekraczając prędkość maksymalną 240 km/h. Obecność w filmie Top Gun dodatkowo zwiększyła jego popularność w tamtych czasach. GPZ900R charakteryzował się innowacyjnym jak na lata 80. innowacyjnym silnikiem chłodzonym cieczą, 4-cylindrowy rzędowy silnik o pojemności 900cm3, który generował 115 KM ważąc 228 kg.

Motocykl Top Gun: Maverick – Kawasaki Ninja H2 Carbon

Jeśli jesteś Tomem Cruisem w Top Gun, to jeździsz Kawasaki Ninja. Tak właśnie jeździł w filmie sprzed 36 lat i tym właśnie modelem nowej generacji Ninja H2 będzie jeździł w najnowszym sequelu jednego z najpopularniejszych filmów akcji lat 80. Wygląda na to z zapowiedzi filmowych, że Cruise będzie jeździł na najszybszym obecnie produkowanym seryjnie motocyklu Kawasaki Ninja H2 w wersji Carbon. To limitowany model w którym wiele elementów motocykla zostało wykonanych z włókna szklanego.

Ninja H2 Carbon wyprodukowana jest w ilości 120 sztuk. Silnik o pojemności 1000cm3 z fabrycznym kompresorem generuje moc na poziomie 310 KM i 165 Nm. Motocykl z płynami waży 238 kg. Drogowa wersja Kawasaki Ninja H2 kosztuje 135 000 zł, wersja limitowana Carbon 148 000 zł, natomiast cena torowej wersji Kawasaki Ninja H2R wyceniana jest na 249 000 zł.

H2 na British Superbike

Na weekendowej rundzie wyścigów BSB (Bennetts British Superbike) dostępne były do obejrzenia Kawasaki H2 oraz inne modele w historycznych malowaniach.

Specjalne malowanie na 30-lecie Top Gun

Barwy nawiązującego do filmu Top Gun

Zielono-biało-niebieskie malowanie nawiązujące do Ninja 750 z 1990r.

Jak zbudowany jest najszybszy hypersport – Kawasaki H2R

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl