OBOWIĄZKOWY SYMULATOR dla motocyklistów zdających egzamin! Już od 16 grudnia.

- MotoRmania

 

Singapur : czy wprowadzone rozwiązanie powinno być zastosowane również u nas?

Już od 16 grudnia w Singapurze wszyscy przygotowujący się do egzaminu na motocyklowe prawo jazdy będą zobowiązani do treningu na symulatorze – bez takiego treningu nie będzie można wyznaczyć terminu egzaminu. Dotyczy to wszystkich klas prawa jazdy uprawniającego do prowadzenia jednośladów – również 2B.

Ruch ten jest częścią wysiłków policji, aby pomóc uczącym się kierowcom lepiej przygotować się na różne sytuacje na drodze oraz wprowadzić dobre i bezpieczne nawyki jazdy.

Szkolenie na symulatorze, które składa się z trzech sesji, zapewnia kierowcom możliwość ćwiczenia „defensywnej jazdy” ( cokolwiek to znaczy) lub jazdy w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku.

Każda  sesja zajmuje od 15 do 20 minut i zawiera scenariusze oparte na 10 najważniejszych przyczynach wypadków, które często skutkują obrażeniami.Należą do nich szybkie pokonywanie dróg ekspresowych, rowerzyści oraz samochody w martwych punktach lusterka, lub jazda w mokrych warunkach pogodowych.

Kierowcy będą musieli ukończyć co najmniej pięć praktycznych lekcji przed zarezerwowaniem szkolenia na symulatorze.

Czy takie szkolenie będzie efektywne? Warto myśleć o takich propozycjach w Polsce?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl