Paweł Szkopek POŁAMANY już na pierwszym treningu w Sepang.

- MotoRmania

Runda FIM EWC w Sepang dla Pawła Szkopka już się skończyła  – Paweł jest w drodze na operację do Polski.

Paweł Szkopek obok Jamesa Ellisona miał reprezentować w ten weekend zespół Maco Racing podczas 8 godzinnego wyścigu w Sepang. Niestety już pierwszy trening Polaka skończył się pechowo – po wywrotce Paweł ma połamane kości śródstopia lewej nogi. Czeka go operacja, ale zdecydował się przeprowadzić ją w Polsce i jest już w drodze do domu.

Tymczasem ekipa Wójcik Racing Team, która posiada status reprezentacji Polski w klasie STK1000 ( Adrian Pasek, Piotr Biesiekirski, Marek Szkopek), zaczyna spokojnie wjeżdżać się w tor i szukać ustawień. To samo dotyczy „szybszej” części załogi czyli tej która jedzie w klasie SBK ( Gino Rea, Chris Bergman oraz Axel Maurin) – Gino pierwsze treningi zakończył w pierwszej dziesiątce.

Dobry początek weekendu ma także za sobą trzeci z polskich zespołów, ekipa LRP Poland, w składzie Bartek Lewandowski, Dominik Vincon i Jan Buhn.

Wyścig 8 Hours of Sepang już w sobotę od 6 rano do 14. polskiego czasu. Relacja od startu do mety w Eurosporcie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl