Paweł Szkopek POŁAMANY już na pierwszym treningu w Sepang.
MotoRmania
11 grudnia 2019

Runda FIM EWC w Sepang dla Pawła Szkopka już się skończyła  – Paweł jest w drodze na operację do Polski.

Paweł Szkopek obok Jamesa Ellisona miał reprezentować w ten weekend zespół Maco Racing podczas 8 godzinnego wyścigu w Sepang. Niestety już pierwszy trening Polaka skończył się pechowo – po wywrotce Paweł ma połamane kości śródstopia lewej nogi. Czeka go operacja, ale zdecydował się przeprowadzić ją w Polsce i jest już w drodze do domu.

Tymczasem ekipa Wójcik Racing Team, która posiada status reprezentacji Polski w klasie STK1000 ( Adrian Pasek, Piotr Biesiekirski, Marek Szkopek), zaczyna spokojnie wjeżdżać się w tor i szukać ustawień. To samo dotyczy „szybszej” części załogi czyli tej która jedzie w klasie SBK ( Gino Rea, Chris Bergman oraz Axel Maurin) – Gino pierwsze treningi zakończył w pierwszej dziesiątce.

Dobry początek weekendu ma także za sobą trzeci z polskich zespołów, ekipa LRP Poland, w składzie Bartek Lewandowski, Dominik Vincon i Jan Buhn.

Wyścig 8 Hours of Sepang już w sobotę od 6 rano do 14. polskiego czasu. Relacja od startu do mety w Eurosporcie.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły