Zdjęcia szpiegowskie zupełnie nowego KTM 1290 Super Duke R 2020!
Piotr Jędrzejak
14 czerwca 2019

Potężny naked od KTMa przechodzi spore zmiany!

Na wczoraj (13 czerwca) zaplanowana była przedpremiera zupełnie nowego Ducati Streetfighter V$ na 2020. Akurat wczoraj do sieci wypłynęła galeria wysokiej jakości zdjęć zupełnie nowego KTMa 1290 Super Duke R na sezon 2020. Śmiemy wątpić, że to przypadek…

Zdjęcia opublikowane zostały przez brytyjską redakcję MoreBikes.co.uk i można na nich zauważyć sporo szczegółów. Motocykl został przyłapany w Alpach.

Przede wszystkim widzimy, że pomimo sporych zmian, tego motocykla wciąż nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym. Rama to zupełnie nowa konstrukcja – jest „mniej” kratownicowa, nowocześniejsza i wygląda na lżejszą. Tylna rama pomocnicza przestała być kratownicowa, a jest teraz pojedynczym elementem. Prawdopodobnie, podobnie jak w 790 Duke, jest to odlew aluminiowy.

Nowy model na 2020 rok.

Aktualny model 2019.

 

Nie wiadomo zbyt wiele na temat modyfikacji silnika, ale za sprawą nadruku na wydechu wiemy, że nazwa modelowa to wciąż KTM 1290 Super Duke R. Zresztą wydech na pewno został zmodyfikowany – rur jest więcej i puszka zwiększyła rozmiar, pewnie w celu spełnienia norm Euro5. Na pokładzie pojawiły się felgi nowej konstrukcji, a z przodu pracują zaciski hamulcowe Brembo Stylema.

Zawieszenie z przodu to wciąż widelec WP Suspension. Amortyzator tylny jednak zmienił swój sposób mocowania, teraz jest zamontowany bliżej silnika i pracuje na dźwigienkach. Nie obyło się bez plastików w nowym kształcie tu-i-tam, ale jest także nowy ekran wraz z nowym joystickiem po lewej stronie kierownicy.

Brak oficjalnej informacji na temat daty premiery, ale my obstawiamy standardowo – wystawa EICMA w listopadzie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły