Przed-premiera Ducati Streetfighter V4 2020 – oficjalne zdjęcia prototypu!!

- Piotr Jędrzejak

Włosi zdradzili bardzo niewiele informacji: znamy typ silnika, datę premiery oraz mamy 4 zdjęcia!

Zgodnie z zapowiedzią, Ducati pochwaliło się nowym modelem. Oczywiście jest to nowy Streetfighter V4. Zaprezentowano go przy okazji testów przed drogowym wyścigiem do chmur, amerykańskim Pikes Peak.

Ducati zdradziło bardzo niewiele informacji, wraz z czterema (4) zdjęciami. Aby nie przynudzać nadmiernym tekstem, przekazujemy wam esencję w kilku zdaniach.

Ducati Streetfighter V4 2020 - prototyp z 13 czerwca (1)

Streetfighter V4 jest prezentowany na Pikes Peak, ponieważ motocykl przystosowany jest do jazdy po drogach, a Pikes Peak to jeden z najbardziej znamienitych wyścigów drogowych. Tutaj też motocykl jest rozwijany. Za sterami siedzi doświadczony zawodnik Carlin Dunne.

Ducati Streetfighter V4 2020 - prototyp z 13 czerwca (2)

Streetfighter V4 pochodzi bezpośrednio ze swojego sportowego kuzyna, to w zasadzie Panigale V4 obdarte z owiewek, wraz z wyższą i szeroką kierownicą oraz dopasowaną aerodynamiką.

Silnik to Desmosedici Stradale, czyli V4 o pojemności 1100 ccm. Osiągów nie podano do wiadomości, ale będzie to najmocniejszy Streetfighter w historii Ducati.

Ducati Streetfighter V4 2020 - prototyp z 13 czerwca (4)

Zaprezentowany motocykl jest prototypem, a więc coś jeszcze może się zmienić, przynajmniej w teorii. Zazwyczaj modele testowe ukrywają się w malowaniach maskujących, ale nie tutaj. Wersja kolorystyczna typu „pikseloza” została zaprojektowana w Centro Stile Ducati tak, aby celowo podkreślać linie Streetfightera V4. (Sprytne!)

Ducati Streetfighter V4 zaprezentowany zostanie publicznie na wystawie EICMA 2019 w listopadzie, natomiast do salonów trafi w połowie marca 2020.

Ducati Streetfighter V4 2020 - prototyp z 13 czerwca (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl