Przed-premiera Ducati Streetfighter V4 2020 – oficjalne zdjęcia prototypu!!
Piotr Jędrzejak
13 czerwca 2019

Włosi zdradzili bardzo niewiele informacji: znamy typ silnika, datę premiery oraz mamy 4 zdjęcia!

Zgodnie z zapowiedzią, Ducati pochwaliło się nowym modelem. Oczywiście jest to nowy Streetfighter V4. Zaprezentowano go przy okazji testów przed drogowym wyścigiem do chmur, amerykańskim Pikes Peak.

Ducati zdradziło bardzo niewiele informacji, wraz z czterema (4) zdjęciami. Aby nie przynudzać nadmiernym tekstem, przekazujemy wam esencję w kilku zdaniach.

Streetfighter V4 jest prezentowany na Pikes Peak, ponieważ motocykl przystosowany jest do jazdy po drogach, a Pikes Peak to jeden z najbardziej znamienitych wyścigów drogowych. Tutaj też motocykl jest rozwijany. Za sterami siedzi doświadczony zawodnik Carlin Dunne.

Streetfighter V4 pochodzi bezpośrednio ze swojego sportowego kuzyna, to w zasadzie Panigale V4 obdarte z owiewek, wraz z wyższą i szeroką kierownicą oraz dopasowaną aerodynamiką.

Silnik to Desmosedici Stradale, czyli V4 o pojemności 1100 ccm. Osiągów nie podano do wiadomości, ale będzie to najmocniejszy Streetfighter w historii Ducati.

Zaprezentowany motocykl jest prototypem, a więc coś jeszcze może się zmienić, przynajmniej w teorii. Zazwyczaj modele testowe ukrywają się w malowaniach maskujących, ale nie tutaj. Wersja kolorystyczna typu „pikseloza” została zaprojektowana w Centro Stile Ducati tak, aby celowo podkreślać linie Streetfightera V4. (Sprytne!)

Ducati Streetfighter V4 zaprezentowany zostanie publicznie na wystawie EICMA 2019 w listopadzie, natomiast do salonów trafi w połowie marca 2020.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły