Honda Mean Mower: rekordowa kosiarka z silnikiem CBR1000RR – 6,3 sekundy do 160 km/h

- Piotr Jędrzejak

Honda to taka grzeczna firma… Która czasem robi coś totalnie z innej galaktyki. 

Jako przykład weźmy kosiarki w formie traktorka, które w różnych wersjach znajdują w stałej ofercie firmy. Ale Honda zapragnęła czegoś więcej i stworzyła Wredną Kosiarkę.

Mean Mower także miała już kilka odmian. W swojej najnowszej wersji napędzana jest silnikiem z CBR1000RR Fireblade SP2. Tak, dobrze czytacie, rzędowa czwórka o mocy 200 KM przy 13 000 obr/min w kosiarce. Kosiarka Mean Mower miała zadanie pobicia rekordu przyspieszenia od 0 do 100 mil na godzinę, czyli do 160 km/h.

Wymagania Rekordu Guinnessa są proste. Kosiarka musi wyglądać jak kosiarka oraz musi potrafić kosić trawę, ponieważ przecież wciąż jest kosiarką. Ponadto kosiarka musi przejechać dwa starty, w dwie strony, w ciągu godziny, bla bla, wiecie, takie tam typowe wymagania bicia rekordów…

No i udało się! Honda Mean Mower oficjalnie stała się „najszybciej przyspieszającą kosiarką do 100 mil na godzinę”! Mean Mower przyspiesza do 160,93 km/h w czasie 6,285 sekundy!

Za kierownicą siedziała Jess Hawkins, która na co dzień jest kaskaderką i zawodniczką wyścigową. Honda zmierzyła przy okazji, że kosiarka przyspiesza  do 100 km/h w około 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna wyniosła 243 km/h. Chyba bylibyśmy deczko przerażeni takim koszeniem.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl