Honda to taka grzeczna firma… Która czasem robi coś totalnie z innej galaktyki. 

Jako przykład weźmy kosiarki w formie traktorka, które w różnych wersjach znajdują w stałej ofercie firmy. Ale Honda zapragnęła czegoś więcej i stworzyła Wredną Kosiarkę.

Mean Mower także miała już kilka odmian. W swojej najnowszej wersji napędzana jest silnikiem z CBR1000RR Fireblade SP2. Tak, dobrze czytacie, rzędowa czwórka o mocy 200 KM przy 13 000 obr/min w kosiarce. Kosiarka Mean Mower miała zadanie pobicia rekordu przyspieszenia od 0 do 100 mil na godzinę, czyli do 160 km/h.

Wymagania Rekordu Guinnessa są proste. Kosiarka musi wyglądać jak kosiarka oraz musi potrafić kosić trawę, ponieważ przecież wciąż jest kosiarką. Ponadto kosiarka musi przejechać dwa starty, w dwie strony, w ciągu godziny, bla bla, wiecie, takie tam typowe wymagania bicia rekordów…

No i udało się! Honda Mean Mower oficjalnie stała się „najszybciej przyspieszającą kosiarką do 100 mil na godzinę”! Mean Mower przyspiesza do 160,93 km/h w czasie 6,285 sekundy!

Za kierownicą siedziała Jess Hawkins, która na co dzień jest kaskaderką i zawodniczką wyścigową. Honda zmierzyła przy okazji, że kosiarka przyspiesza  do 100 km/h w około 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna wyniosła 243 km/h. Chyba bylibyśmy deczko przerażeni takim koszeniem.