Yamaha zapowiada nowości 2014: YZF-R3, skuter trzykołowy i… sześćsetka?
Piotr Jędrzejak
18 marca 2014

Całkiem niedawno Yamaha odpaliła specjalną stronę RevSTATION.com, na której znalazł się zegar odliczający datę oraz video-zapowiedź nowych motocykli!

W bardzo techno-stylu dowiecie się, że już we wtorek 25. marca o 9:00 naszego czasu Yamaha zaprezentuje coś ciekawego. Na video najpierw zobaczycie skuterowy zestaw silnikowo-napędowy wyglądający całkiem klasycznie oraz oczywiście sam skuter. Wprawne oko zauważy, że pod przednią owiewką znalazło się jakieś dziwne zawieszenie. No i słusznie, bo jest to zaprezentowany w Mediolanie skuter 3-kołowy o nazwie Tricity. Będzie to miejski roller średnich rozmiarów z silnikiem 125 cm3.

Kolejnym „czymś” jest odjazdowy schemat, po którym ciężko coś wywnioskować. Na szczęście my pamiętamy niedawne zapowiedzi Yamahy dotyczące nowego zawodnika w klasie 300! Będzie to oczywiście YZF-R3 / YZF-R25 (w zależności od rynku przeznaczenia) . Ta mała wyścigówka ma być napędzana rzędowym silnikiem dwucylindrowym i może okazać się naprawdę mocnym konkurentem w swojej klasie.

W klipie zapowiadającym dwa nowe sprzęty znalazło się jednak coś jeszcze. Ten motocykl widzicie od przodu, w czymś przypominającym tunel aerodynamiczy. Najbardziej jednak zastanawia nas fakt, że jest to sprzęt bez wątpienia bardzo sportowy i do złudzenia przypominający YZF-R6… Czyżby nowa sześćsetka? Na odpowiedź musimy poczekać jeszcze kilka dni! Zobaczcie zapowiedź:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły