Yamaha Rev Station i nietypowe premiery: skuter trójkołowy Tricity
Piotr Jędrzejak
26 marca 2014

Takiej organizacji prezentacji nowych motocykli chyba jeszcze nie było i musimy przyznać, że jesteśmy całkiem zaciekawieni, co będzie dalej!

Yamaha wykazuje w ostatnim czasie podwyższone zamiłowanie do wszelkiego rodzaju animacji. Kilka dni temu pisaliśmy o pierwszym odcinku serialu anime Master of Torque, a teraz zobaczcie Rev Station.

O tym pomyśle Yamahy już wspominaliśmy, ale nie mieliśmy wtedy pojęcia, że idea ma już takie rozmiary. Zanim posłuchacie tej historii, pamiętajcie, że hasło Yamahy brzmi „revs your heart”, a rev w tym przypadku odnosi się do obrotów silnika. A teraz uważajcie:

W XXI wieku Ziemia zaczyna słabnąć, a rasa ludzka jest w niebezpieczeństwie wyginięcia. W tym krytycznym okresie, oddział badawczy Yamahy dokonał nowego odkrycia: Rev – niespotykana siła generowana przez ogrom ludzkich emocji.

Jedynym sposobem aby ocalić przyszłość, jest wzmocnienie Rev dzięki użyciu rewolucyjnych maszyn i ludzkich reakcji. Yamaha zaangażowała swoje najnowocześniejsze technologie i największe talenty, aby ustanowić nowy oddział specjalny: Rev Station.

„Revs your Heart” – misja zaczyna się z silną wiarą w te słowa…

Wbrew pozorom, nie jest to wstęp do hollywoodzkiej produkcji w stylu Iron Mana, a „jedynie” wstęp do strony Rev Station, czyli miejsca premier nowych motocykli. Wejdźcie tam, bo jest całkiem ciekawie i bardzo efektownie. Poznacie głównych bohaterów Rev Station – w tym damskiego robota androida oraz zobaczycie pierwszą maszynę – skuter trójkołowy Tricity (wiemy, że to 125 ccm, a danych szczegółowych wciąż brak). Przy okazji zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmu z serii, który wrzuciliśmy poniżej.

Takiej organizacji prezentacji motocykli chyba jeszcze nie było! Zorientowaliśmy się, że głównym przekazem Yamahy są emocje dostarczane przez ich motocykle, ale wcale nie zmienia to faktu, że bardzo ciekawi nas, jak wyglądała będzie kolejna część.

Według bardzo wiarygodnych plotek, następną premierą będzie Yamaha R25. No i zastanawia nas, czy obecność YZF-R6 to tylko przypadek…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły