Yamaha ogłasza ceny YZF-R1 oraz YZF-R1M!
MotoRmania
3 grudnia 2014

Od momentu debiutu na tegorocznych targach EICMA w Mediolanie, dwie premierowe Yamahy YZF-R1 i YZF-R1M stały się najbardziej pożądanymi motocyklami na rynku. (Teraz znamy ich cenę – jest trochę niższa, niż się spodziewaliśmy!)

informacja prasowa

YZF-R1

Pozostała znana na całym świecie nazwa, lecz wszystko inne uległo zmianie. Dzięki mocy 200 KM oraz masie 199 kg z płynami, a także najbardziej zaawansowanym systemom elektronicznym, jakie kiedykolwiek zostały zastosowane w seryjnie produkowanym motocyklu, nowa generacja R1 rozpoczyna erę trójwymiarowej kontroli jazdy.

Yamaha ogłasza rekomendowaną cenę detaliczną nowego motocykla YZF-R1, która na rynku europejskim wynosi 79 900 PLN. Oferowany w kolorach Race Blu i Racing Red model YZF-R1 będzie dostępny w salonach Yamahy od lutego 2015 roku. Klienci, którzy chcą znaleźć się wśród pierwszych posiadaczy najnowszego superbike’a Yamahy, już dziś mogą rezerwować R1, wpłacając zaliczki u swoich Dealerów Yamahy.

YZF-R1M

Limitowana wersja motocykla R1M, za sprawą swej ekskluzywnej specyfikacji, zawierającej m.in. wyczynowe zawieszenie (ERS) i karbonowe nadwozie, oferuje dziś zaawansowane technologie pochodzące prosto z MotoGP wszystkim fanom jazdy torowej. Wyjątkowy potencjał R1M zapewnia unikalny moduł sterujący komunikacją (CCU) z funkcją zapisywania i bezprzewodowej synchronizacji danych, umożliwiającą mechanikom oraz samym kierowcom natychmiastową analizę osiągów.

Rekomendowana cena detaliczna limitowanej wersji R1M wynosi 101 000 PLN. W Europie motocykl będzie można zakupić wyłącznie za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji, który jest dostępny ze strony yamaha-motor.pl. Klienci, którzy dokonają zgłoszenia wstępnej rezerwacji motocykla przez Internet, w ciągu trzech dni otrzymają wiadomość e-mail z potwierdzeniem tymczasowego przydziału motocykla. Osoby, którym uda się dokonać rezerwacji, zostaną skierowane do wybranych salonów dealerskich w celu podpisania umowy i wpłacenia zaliczki na motocykl. Dostawy motocykla rozpoczną się w marcu i będą realizowane w kolejności złożonych zamówień.

Ekskluzywny event Yamaha Racing Experience (YRE) z Colinem Edwardsem

Każdy posiadacz wersji R1M zostanie zaproszony do wzięcia udziału w jednej z imprez Yamaha Racing Experience (YRE), które odbędą się latem 2015 na czterech największych torach wyścigowych w Europie. Te ekskluzywne wydarzenia rozpoczną się powitalną kolacją, a następnie uczestnicy będą mogli skorzystać z pełnego dnia spędzonego na torze, w trakcie którego wskazówek dotyczących ustawień motocykli udzielą im fabryczni technicy Yamahy, a naukę jazdy po torze poprowadzą profesjonalni zawodnicy, z byłym zawodnikiem MotoGP i obecnym kierowcą testowym Yamahy, Colinem Edwardsem na czele!

Pełna informacja na temat YZF-R1M jest dostępna na yamaha-motor.pl.

Od redakcji: Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o systemach i zawieszeniu nowej R1 i R1M, zapraszamy do naszego artykułu na ten temat. Przy okazji, skoro znamy oficjalne ceny nowych eRłanów, zaktualizowaliśmy nasz artykuł i tabelkę, w których pisaliśmy o tym, ile kosztuje 1 KM mocy w nowych superbikach.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły