Moto Guzzi MGX-21: prototypowy cruiser w karbonie
MotoRmania
3 grudnia 2014

MGX-21 to na razie pokaz możliwości Moto Guzzi. 21 w nazwie to wielkość przedniego koła, a poza tym, na pokładzie jest bardzo dużo karbonu!

Na tegorocznych mediolańskich targach EICMA jednym z ciekawszych prototypów był zaprezentowany przez Moto Guzzi, prototypowy model MGX-21. Model ten bazujący na znanej od dwóch lat Californi 1400 ukazuje w ciekawy sposób jaką droga zamierza podążać ten kultowy producent z Mandello del Lario. Według producenta, ma on łączyć rożne światy i w domyśle być łącznikiem dwóch dróg, którymi podążało od swoich początków Guzzi.

Widzimy więc wspaniałego turystycznego cruisera (co nawiązuje do turystycznych motocykli dostępnych w ofercie od 1928 roku) ubranego w elementy z włókna węglowego, malowane na czerwono osłony pokryw zaworów oraz sportowy hamulec z przodu (co jest ukłonem w stronę sportowej historii tego producenta). Motocykl ten wystawiono obok dwóch nowych wersji Californii, które maja się pojawić w przyszłym roku.

Motocykle Moto Guzzi stają się coraz popularniejsze również w Polsce, a przyznacie, że MGX-21 wygląda szałowo. Dlatego postaramy się, aby w sezonie 2015 w MotoRmanii nie zabrakło nowych modeli Guzzi!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły