Szkic nowego motocykla Hondy!
Piotr Jędrzejak
26 września 2012

Zobaczcie nową, uniwersalną Hondę oraz dakarową wersję CRF450!

Wczoraj wspomnieliśmy o planach, jakie odkrył przed światem szef Hondy. Mówił on o dużym motocyklu miejsko-turystycznym, który kroczy podobną ścieżką, jak aktualne modele NC700 i ma być przede wszystkim łatwy w prowadzeniu oraz przyjazny. Na prezentacji szef Hondy przedstawił slajd, który dopiero teraz wypływa na światło dzienne.

Czy widzicie to samo, co my?

Potwierdza się to, o czym mówili wszyscy obecni. Nowy pojazd będzie jakby połączeniem skutera i motocykla. Sprzęt będzie produkowany w fabryce w Kumamoto – to dobry znak. Z niej wyjeżdża większość wysokiej klasy Hond. Nowy motocykl ma mieć też mocny silnik, więc wcale nie zdziwimy się, jeżeli będzie to jednostka znana z VFR1200 – oczywiście wyposażona w automatyczną skrzynię biegów.

Patrząc jednak na szkic, po raz kolejny ciężko oprzeć się wrażeniu, że inspiracją całego projektu jest Honda DN-01. Czyżby Japończycy wciąż wierzyli w jej sukces?

Razem z wyżej wymienionym szkicem, po raz pierwszy możemy zobaczyć też zdjęcie (poniżej) nowej, prototypowej rajdówki od Hondy. Przypomnijmy, że bazuje ona na CRF450X i będzie podmiotem powrotu Hondy do Rajdu Dakar po 23 latach przerwy.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły