Fabryczna Honda w Rajdzie Dakar – powrót po 23 latach!
Piotr Jędrzejak
3 lipca 2012

W Rajdzie Dakar zobaczymy Team HRC na fabrycznej, prototypowej Hondzie!

Już w najbliższej edycji Rajdu Dakar zobaczymy fabryczny zespół Hondy. Po raz ostatni Wielkie Skrzydło uczestniczyło w rajdzie, wtedy jeszcze Paryż-Dakar w latach 1981 – 1989 i w tym czasie team zwyciężył aż pięciokrotnie. Teraz, po 23 latach przerwy Honda wraca do stawki.

Zespół będzie nazywał się „Team HRC”, a głównym zawodnikiem jest Helder Rodrigues, który w ostatniej edycji Dakaru finiszował na trzeciej pozycji. Poza tym, za sterami zasiądą też Felipe Zanol z dużym doświadczeniem z MX i enduro,  Sam Sunderland oraz Javier Pizzolito. Motocykl, na którym pojadą, to prototypowa Honda przygotowana przez dział Research and Development (R&D) bazująca na popularnym w enduro modelu CRF450X – jej szkic widzicie powyżej. Dla ograniczonej liczby zespołów przygotowane zostaną również pakiety do modyfikacji standardowych CRF450X.

Honda jak widać ma ambitne plany. Po stworzeniu niesamowitego motocykla w MotoGP, teraz chce podbić Dakar i od razu przygotowuje pakiety dla zainteresowanych. Tym bardziej, że Honda celuje w zwycięstwo już w „pierwszym” roku! Rajd Dakar odbędzie się w dniach 5-20 stycznia 2013 roku.

Tetsuo Suzuki, szef Honda Racing Corporation: „Dakar wymaga od zawodników przejechania kilku setek kilometrów dziennie przez dwa tygodnie. Do tego potrzeba totalnie innego typu pojazdu, niż w motocrossie, trialu czy wyścigach drogowych. Honda włożyła ogromny wysiłek w projektowanie i stworzenie potężnej i zwycięskiej maszyny. Celujemy w mistrzostwo już od tego, pierwszego roku.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły