Suzuki SV650X zadebiutuje za miesiąc?
Piotr Jędrzejak
26 września 2017

Podoba się Wam SV650X nawiązujący do rajdowego stylu z lat 1970?

W czasie targów Tokyo Motor Show, które ruszają już 27. października, jedną z nowości na stanowisku Suzuki będzie SV650X. Jest to ewolucja motocykla koncepcyjnego SV650 Rally, który zaprezentowany został rok temu. Oryginalny pomysł bazował na stylu rajdowym z lat 1970. Motocykl miał dodatkowe przednie światła wyglądające jak rajdowe szperacze, stalowy grill na głównym reflektorze, kierownicę clip-on i totalnie odlotowy wydech Yoshimura shotgun. Zobaczcie to raz jeszcze:

Koncepcyjny SV650 Rally
Koncepcyjny SV650 Rally

Niestety jak to zazwyczaj bywa w przypadku motocykli koncepcyjnych, nie wszystkie ich zabiegi stylistyczne trafiają później do produkcji. Także w SV650X nie znajdziecie już wyjątkowego wydechu, a przód jest zdecydowanie bardziej grzeczny – nawet pomimo obecności małych, dodatkowych reflektorów. Dodatkowe panele boczne oraz mini-owiewka pozostały na swoim miejscu.

SV650X, które zostanie zaprezentowane za miesiąc w Tokio.

Redakcja Motorcyclenews.com zapytała managera Suzuki, czy jest szansa na bardziej radykalny motocykl. Paul de Lusignan powiedział: „Projekt koncepcyjny SV650 Rally wygenerował spore zainteresowanie na pokazie rok temu, udowadniając, że motocykle w stylu retro są bardzo popularne. SV650X jest ewolucją tego projektu i pokazuje, jak ten koncept może przejść w maszynę produkcyjną. Aktualnie nie możemy potwierdzić planu produkcyjnego. Najpierw ocenimy reakcje na SV650X, zanim sfinalizujemy plany.”

W takim razie wygląda na to, że nie jest jeszcze pewne, czy SV650X w ogóle trafi do produkcji. Ta decyzja zależy m.in. od Waszej reakcji. Chcielibyście zobaczyć w salonach taką, ciekawszą wersję popularnego SV650? My zdecydowanie tak.

A skoro plany produkcyjne nie są jeszcze sfinalizowane, to może Suzuki przestanie bać się odważnego ruchu i jednak doda do produkcyjnego SV650X kilka bardziej radykalnych zabiegów widocznych w koncepcyjnym Rally?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły