Suzuki SV650X zadebiutuje za miesiąc?

- Piotr Jędrzejak

Podoba się Wam SV650X nawiązujący do rajdowego stylu z lat 1970?

W czasie targów Tokyo Motor Show, które ruszają już 27. października, jedną z nowości na stanowisku Suzuki będzie SV650X. Jest to ewolucja motocykla koncepcyjnego SV650 Rally, który zaprezentowany został rok temu. Oryginalny pomysł bazował na stylu rajdowym z lat 1970. Motocykl miał dodatkowe przednie światła wyglądające jak rajdowe szperacze, stalowy grill na głównym reflektorze, kierownicę clip-on i totalnie odlotowy wydech Yoshimura shotgun. Zobaczcie to raz jeszcze:

Koncepcyjny SV650 Rally

Koncepcyjny SV650 Rally

Koncepcyjny SV650 Rally

Koncepcyjny SV650 Rally

Niestety jak to zazwyczaj bywa w przypadku motocykli koncepcyjnych, nie wszystkie ich zabiegi stylistyczne trafiają później do produkcji. Także w SV650X nie znajdziecie już wyjątkowego wydechu, a przód jest zdecydowanie bardziej grzeczny – nawet pomimo obecności małych, dodatkowych reflektorów. Dodatkowe panele boczne oraz mini-owiewka pozostały na swoim miejscu.

SV650X, które zostanie zaprezentowane za miesiąc w Tokio.

SV650X, które zostanie zaprezentowane za miesiąc w Tokio.

Redakcja Motorcyclenews.com zapytała managera Suzuki, czy jest szansa na bardziej radykalny motocykl. Paul de Lusignan powiedział: „Projekt koncepcyjny SV650 Rally wygenerował spore zainteresowanie na pokazie rok temu, udowadniając, że motocykle w stylu retro są bardzo popularne. SV650X jest ewolucją tego projektu i pokazuje, jak ten koncept może przejść w maszynę produkcyjną. Aktualnie nie możemy potwierdzić planu produkcyjnego. Najpierw ocenimy reakcje na SV650X, zanim sfinalizujemy plany.”

Suzuki SV650X (4)

W takim razie wygląda na to, że nie jest jeszcze pewne, czy SV650X w ogóle trafi do produkcji. Ta decyzja zależy m.in. od Waszej reakcji. Chcielibyście zobaczyć w salonach taką, ciekawszą wersję popularnego SV650? My zdecydowanie tak.

A skoro plany produkcyjne nie są jeszcze sfinalizowane, to może Suzuki przestanie bać się odważnego ruchu i jednak doda do produkcyjnego SV650X kilka bardziej radykalnych zabiegów widocznych w koncepcyjnym Rally?

Suzuki SV650X (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl