Marquez wygrywa w Aragonii

- Mick

Marc Marquez wygrał niedzielny wyścig MotoGP o Grand Prix Aragonii. Na torze Motorland Aragon obrońca tytułu wyprzedził kolegę z ekipy Respol Honda, Daniego Pedrosę oraz dosiadającego Ducati Jorge Lorenzo. Kontuzjowany Valentino Rossi finiszował na piątej pozycji.

Marquez co prawda startował dopiero z piątego pola po wywrotce w ostatnich minutach drugiej części kwalifikacji, ale widowiskowo przebijał się do przodu. Na ósmym kółku Hiszpan próbował wyprzedzić Rossiego i Lorenzo za jednym zamachem, ale wyjechał szeroko i kilka okrążeń później musiał atakować ponownie. W drugiej połowie wyścigu to jednak on narzucał tempo, dowożąc do mety kolejne zwycięstwo i powiększając przewagę w generalce. Podium uzupełnili Pedrosa oraz po raz drugi w tym roku Lorenzo, którego na finiszu spowolnił jednak wybór zbyt miękkich opon.

Za podium finiszował ruszający z pole position Maverick Vinales, który nieznacznie wyprzedził Valentino Rossiego. Włoch ustawił się na starcie choć nieco ponad trzy tygodnie wcześniej złamał nogę. „Doktor” nie był jednak w stanie utrzymać za sobą szybkiego pod koniec wyścigu Pedrosy, choć próbował przyblokować go na końcu prostej, wypychając niemal na pobocze. Na finiszu „Doktor” zwyczajnie opadł z sił, ale i tak zdołał minąć metę na piątej pozycji, przed imponującym na Aprilii Aleixem Espargaro.

Także w mniejszych klasach triumfowali liderzy. W Moto2, po walce z Mattią Pasinim wygrał Franco Morbidelli. W Moto3 po zaciętym, choć kontrowersyjnym finiszu, zwyciężył Joan Mir, którego za jazdę zygzakiem sędziowie ukarali jednak zepchnięciem na polach startowych do kolejnego wyścigu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl