Polski motocyklista w Anglii: 8 miesięcy więzienia za niebezpieczną jazdę

- Piotr Jędrzejak

Tydzień temu pewien Polak na motocyklu stał się w Wielkiej Brytanii bardzo popularny, a echo o nim wciąż odbija się w internecie na świecie. A szkoda, bo to raczej zła sława.

Policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem zauważyli jadącą zbyt szybko Yamahę R6. Ruszyli za nią. W trakcie 16 minutowego filmu, Paweł Ziętkowski dość mocno narozrabiał. Jadąc autostradą M6, 27-latek przekraczał prędkość (do ok. 180 km/h), jeździł na jednym kole, jechał stojąc i nie trzymając kierownicy, zorganizował sobie mały trening yogi, zdejmował i zakładał plecak, a na domiar złego robił sobie selfie w trakcie jazdy.

Policja była równie mało zachwycona, jak kolejne organy władzy prowadzące sprawę Pawła. Pomimo przyznania się do winy oraz usilnych starań obrońcy Pawła, sędzia prowadzący sprawę opisał nagranie z jazdą jako „jeżące włosy na ciele”.

Polak został skazany na 8 miesięcy więzienia oraz 28-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów. Obejrzyjcie „najlepsze momenty” z nagrania policyjnego i dajcie znać, czy kara jest słuszna.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl