Rossi przetestuje nową, 230-konną Yamahę R1?
Piotr Jędrzejak
10 października 2014

9-krotny mistrz MotoGP przetestuje nową R1, dzięki której Yamaha ma zamiar wrócić do walki w World Superbike!

Pamiętacie zapowiedź nowej Yamahy YZF-R1 sprzed ponad tygodnia? Na pewno pamiętacie, w końcu powstał dookoła tego klipu spory szum, a sam motocykl zapowiada się niezmiernie ciekawie.

Przypomnijmy, że w klipie widzieliśmy jednostronny wahacz, potężne zaciski i w pełni regulowane zawieszenie. Ponadto plotki sugerują, że motocykl będzie napędzany jednostką 4-cylindrową o nazwie CP4, co w praktyce będzie zmodyfikowanym silnikiem znanym z aktualnego modelu. Nie ma jednak co narzekać, gdyż mówi się, że moc znajdzie się na poziomie 230 KM! Dostępna będzie też słabsza, zwyklejsza wersja. Według plotek na pokładzie znajdzie się również automatyczna skrzynia DCT.

Jak teraz donosi włoska Gazzetta.it, nową YZF-R1 podobno testował będzie Valentino Rossi. Jazdy miałyby odbyć się zaraz po rundzie MotoGP w Japonii, czyli po rozpoczynającym się właśnie weekendzie. Rady 9-krotnego mistrza MotoGP będą cenne również dlatego, że Yamaha podobno planuje powrót do World Superbike na sezon 2016…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły