Rossi przetestuje nową, 230-konną Yamahę R1?

- Piotr Jędrzejak

9-krotny mistrz MotoGP przetestuje nową R1, dzięki której Yamaha ma zamiar wrócić do walki w World Superbike!

Pamiętacie zapowiedź nowej Yamahy YZF-R1 sprzed ponad tygodnia? Na pewno pamiętacie, w końcu powstał dookoła tego klipu spory szum, a sam motocykl zapowiada się niezmiernie ciekawie.

Przypomnijmy, że w klipie widzieliśmy jednostronny wahacz, potężne zaciski i w pełni regulowane zawieszenie. Ponadto plotki sugerują, że motocykl będzie napędzany jednostką 4-cylindrową o nazwie CP4, co w praktyce będzie zmodyfikowanym silnikiem znanym z aktualnego modelu. Nie ma jednak co narzekać, gdyż mówi się, że moc znajdzie się na poziomie 230 KM! Dostępna będzie też słabsza, zwyklejsza wersja. Według plotek na pokładzie znajdzie się również automatyczna skrzynia DCT.

Jak teraz donosi włoska Gazzetta.it, nową YZF-R1 podobno testował będzie Valentino Rossi. Jazdy miałyby odbyć się zaraz po rundzie MotoGP w Japonii, czyli po rozpoczynającym się właśnie weekendzie. Rady 9-krotnego mistrza MotoGP będą cenne również dlatego, że Yamaha podobno planuje powrót do World Superbike na sezon 2016…

valentino rossi yzfr1

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl