Nowy Triumph Rocket III w drodze?

- Piotr Jędrzejak

Wszystko wskazuje na to, że Triumph odświeży swojego flagowego, potężnego power-cruisera!

Rocket III pojawił się na rynku w 2004 roku i od tamtej pory dzierży miano jednego z najbardziej widowiskowych cruiserów. Jest, a w zasadzie BYŁ potężnie ogromny, przede wszystkim pod względem silnika. 3-cylindrowa jednostka nie tylko miała pojemność 2,3 litra (co w niektórych firmach utrudniało wykupienie ubezpieczenia OC), ale generowała 221 Nm momentu obrotowego. A do tego 148 KM mocy. Posiadacze Rocketa III podobno tak często widywali się ze sprzedawcami tylnych opon, że po pierwszym roku jazdy zasiadali do wspólnej wigilii.

Niestety o tym modelu mówić można jedynie w formie przeszłej, a zawdzięczać to możemy normom Euro 4. Na szczęście Triumph nie rzucił rękawicy! Przecieki ze spotkania dealerskiego wyraźnie wskazują na to, że prace nad nową odmianą Rocketa III są w całkiem zaawansowanym stadium.

Nie wiadomo zbyt wiele, najważniejszym dowodem w sprawie jest niezbyt wyraźna grafika.

Triumph rocket iii 2019 2020

Nowy Rocket III będzie ważnym konkurentem w kategorii power-cruiserów typu Ducati Diavel. Można spodziewać się stosunkowo agresywnej pozycji za kierownicą, bez wyciągniętych nóg. Na grafice widzimy jednostronny wahacz, potężne hamulce Brembo, czy solidne zawieszenie USD i sądzimy, że w wersja produkcyjna również nie rozczaruje wyposażeniem.

Silnik to jednostka 3-cylindrowa, charakterystycznie dla Triumpha. Na pojemność i moc trzeba jeszcze poczekać. Również pod względem elektroniki należy spodziewać się zadowalającego wyposażenia. Rocket III to topowy model, a przy osiągach przekraczających 150 KM i 220 Nm nie wyobrażamy sobie, aby zabrakło trybów jazdy czy rozbudowanej kontroli trakcji i ABSu. Zresztą Triumph ma te technologie już opanowane.

Kiedy nastąpi premiera? Nie wiadomo czego można spodziewać się po Triumphie – za miesiąc lub za rok. Wypatrujemy kolejnych przecieków.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl