Nowy KTM 1290 Super Adventure S 2020 wyszpiegowany – ma radary?

- Piotr Jędrzejak

Nową „ważną rzeczą” w motocyklach będzie system radarów wykrywających przeszkody z przodu i z tyłu. Wyścig zaczął się już dawno temu – przecieki i patenty na ten temat związane są z tak dużą liczbą producentów, że nie ma sensu ich tu przytaczać. Co najważniejsze, system opracowuje także Bosch i Continental, a więc będzie uniwersalny.

W sieci pojawiły się zdjęcia szpiegowskie flagowego, ultra-wyposażonego turystyka od KTMa. Wygląda na to, że na sezon 2020 model 1290 Super Adventure S otrzymał sporo zmian. Jedną z najbardziej istotnych jest dziwna dziura na samym środku reflektora. Nie jest to zbyt piękne, a jak pokazuje doświadczenie również z rynku samochodów, tego typu zabiegi służą do umieszczenia w tym miejscu radarów. Ten fakt zgrywałby się z wszelkimi zapowiedziami i przeciekami.

Radar ma wykrywać przeszkody z przodu, a według zapowiedzi, także z tyłu. System będzie ostrzegał, a także rozpoczynał hamowanie. Ma też współgrać z adaptacyjnym tempomatem.

ktm 1290 super adventure 2020

Wygląda na to, że KTM będzie pierwszym lub jednym z pierwszych producentów z radarami w motocyklach. W czołówce jest także Ducati, a plotki dotyczyły także Kawasaki, Hondy oraz Harley-Davidsona.

Przyłapany 1290 Super Adventure S ma sporo zauważalnych zmian. Wydech o wielkości Radomia to pewnie sposób na normy Euro5. Zmian można spodziewać się także w silniku, ale nie ma wątpliwości, że KTM pozostanie w czołówce pod względem liczby koni mechanicznych.

Z zewnątrz zmieniły się owiewki, które teraz wyglądają, jak boczne zbiorniki paliwa – jak w 790 Adventure R. Liczymy także na nowy ekran TFT. Nie wątpimy, że znajdziemy w środku ustawienia zaawansowanego ABSu i kontroli trakcji czułej na przechylenia. Rama główna została zmodyfikowana, tak samo jak tylna rama pomocnicza. Nie sposób nie zauważyć przepotężnego wahacza.

Im bliżej premiery na EICMIE 2019 w listopadzie, tym więcej poznamy szczegółów.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl