Stacje paliw Repsol w Hiszpanii otrzymały motocyklowe udogodnienia

- Piotr Jędrzejak

Wyobrażamy sobie, że nie była to ani tania, ani łatwa inwestycja. Ale pozytywny odzew płynie z całego świata. Chyba opłacało się, a rozwiązania wyglądają na dobrze przemyślane. 

Repsol jest hiszpańskim koncernem zajmującym się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego. Firma działa na całym świecie, jest ważnym sponsorem w MotoGP oraz posiada ogromną sieć stacji benzynowych w Hiszpanii. Ktoś w zarządzie pomyślał, że warto wprowadzić udogodnienia dla motocyklistów i w ten sposób 25 stacji w całym kraju zmodernizowano do statusu MotoStop.

Repsol MotoStop (4)

W ramach MotoStop znalazło się kilka rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo, a opracowane one zostały po przeprowadzeniu ankiety wśród ponad 5000 motocyklistów. Są to:

• Powierzchnia podłoża przy dystrybutorach pokryta jest warstwą antypoślizgową.

• Pojawiły się specjalne miejsca parkingowe wyłącznie dla motocykli, zadaszone, objęte kamerami CCTV.

• Kompresory posiadają końcówkę typu L, dla ułatwienia pompowania kół motocyklowych.

• Pojawiły się specjalne motocyklowe myjnie samoobsługowe. Posiadają lancę ze średnim ciśnieniem, suszarkę do motocykli oraz bezpieczny wieszak na kask i odzież, a podłoże zapewnia bezpieczne podparcie motocykla na stopce.

Repsol MotoStop (3)

Dodatkowo w sklepach na stacjach benzynowych MotoStop dostępne są środki smarne i chemia dedykowana motocyklom oraz podstawowa odzież i akcesoria dla motocyklistów. Dodatkowo przewidziane są specjalne promocje i konkursy dla motocyklistów.

Tymczasem w Polsce na niektórych stacjach motocykliści mają wieszak na kask w łazience, a na inne stacje nie mogą wejść z kaskiem na głowie.

Repsol MotoStop (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl