Wyobrażamy sobie, że nie była to ani tania, ani łatwa inwestycja. Ale pozytywny odzew płynie z całego świata. Chyba opłacało się, a rozwiązania wyglądają na dobrze przemyślane. 

Repsol jest hiszpańskim koncernem zajmującym się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego. Firma działa na całym świecie, jest ważnym sponsorem w MotoGP oraz posiada ogromną sieć stacji benzynowych w Hiszpanii. Ktoś w zarządzie pomyślał, że warto wprowadzić udogodnienia dla motocyklistów i w ten sposób 25 stacji w całym kraju zmodernizowano do statusu MotoStop.

Repsol MotoStop (4)

W ramach MotoStop znalazło się kilka rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo, a opracowane one zostały po przeprowadzeniu ankiety wśród ponad 5000 motocyklistów. Są to:

• Powierzchnia podłoża przy dystrybutorach pokryta jest warstwą antypoślizgową.

• Pojawiły się specjalne miejsca parkingowe wyłącznie dla motocykli, zadaszone, objęte kamerami CCTV.

• Kompresory posiadają końcówkę typu L, dla ułatwienia pompowania kół motocyklowych.

• Pojawiły się specjalne motocyklowe myjnie samoobsługowe. Posiadają lancę ze średnim ciśnieniem, suszarkę do motocykli oraz bezpieczny wieszak na kask i odzież, a podłoże zapewnia bezpieczne podparcie motocykla na stopce.

Repsol MotoStop (3)

Dodatkowo w sklepach na stacjach benzynowych MotoStop dostępne są środki smarne i chemia dedykowana motocyklom oraz podstawowa odzież i akcesoria dla motocyklistów. Dodatkowo przewidziane są specjalne promocje i konkursy dla motocyklistów.

Tymczasem w Polsce na niektórych stacjach motocykliści mają wieszak na kask w łazience, a na inne stacje nie mogą wejść z kaskiem na głowie.

Repsol MotoStop (2)