Redding za Bautistę w Ducati w WorldSBK, co z Lowesem?

- Mick

Ducati potwierdziło oficjalnie to, o czym plotkowano już od jakiegoś czasu. Z fabrycznego zespołu odejdzie po tym sezonie Alvaro Bautista, a jego miejsce u boku Chaza Daviesa zajmie Brytyjczyk Scott Redding, który w tym roku ściga się na nowym Panigale w BSB. Spore zmiany szykują się podobno także w zespole Yamahy.

Wszystko wskazuje na to, że pomiędzy Bautistą a Ducati zabrakło chemii. Choć Hiszpan zdominował pierwszą połowę sezonu, w drugiej jest cieniem samego siebie i nie może dogadać się nie tylko z motocyklem, ale również z ekipą w garażu. Jego odejście było przesądzone już od jakiegoś czasu, ale teraz już oficjalnie stało się faktem.

Ducati poinformowało wczoraj, że do Chaza Daviesa dołączy charyzmatyczny Scott Redding, który startował już w barwach prywatnej ekipy marki z Bolonii w MotoGP. Choć ten sezon rozpoczął od poważnej kontuzji nogi, najmłodszy w historii zwycięzca wyścigu Grand Prix na Panigale poczuł się w BSB jak ryba w wodzie i regularnie walczy w czołówce. Ciekawe, co pokaże w WorldSBK. Czy trafi tam jako mistrz brytyjskich Superbike’ów?

Tymczasem co z Bautistą? Alvaro już od dłuższego czasu flirtował z Hondą, która ma rzucić w przyszłym roku na WorldSBK spore wsparcie swojego wyścigowego działu, HRC. O ile póki co przesiadka z Panigale na CBR-kę wydaje się szaleństwem, to już patrząc na to, jak Honda radzi sobie np. z FIM EWC, nie jest to wcale taki nierozsądny ruch. Póki co jednak transfer Bautisty cały czas nie został oficjalnie potwierdzony. Tym bardziej, że na horyzoncie pojawił się podobno KTM, w którym zwalnia się miejsce w MotoGP po odejściu Johanna Zarco…

Na kontraktowej karuzeli w WorldSBK zrobiło się zresztą dość ciasno, ponieważ wszystko wskazuje na to, że miejsce w zespole Yamahy straci Alex Lowes, za którego na R1-kę wskoczyć ma Toprak Razgatlioglou. Relacje Turka z Kawasaki popsuły się po tym, jak nie dano mu przejechać ani jednego okrążenia jako zmiennik Johnny’ego Rea i Leona Haslama podczas wyścigu Suzuka 8 Hours. Gdzie wyląduje w takim razie Lowes? Może zostanie na Yamasze, ale nie w oficjalnym zespole, a ekipie GRT, z którą żegna się przechodzący na emeryturę Marco Melandri. Na finiszu sezonu robi się ciekawie.

Tymczasem już na tydzień dziesiąta z trzynastu rund World Superbike. Na torze w Portugalii w akcji w klasie Supersport 300 zobaczymy także naszego rodzynka, torunianina Daniela Blina.

Zdjęcie: Double Red Photograpic / Be Wiser Ducati

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl