Nowy Harley-Davidson FXDR 114 2019 oraz zmiany w Touring, Trike i CVO

- MotoRmania

Cruiser o potężnej mocy, udoskonalone  modele Touring, Trike i CVO oraz zupełnie nowy system multimedialny to wisienka na torcie nowych produktów w ofercie.

informacja prasowa

  • Nowy FXDR 114 to połączenie stylistyki dragstera z potężnym silnikiem Milwaukee-Eight 114 o pojemności 1868 cm3
  • Silnik Milwaukee-Eight 114 o pojemności 1868 cm3 dostępny w wybranych modelach Touring
  • Zaawansowany nowy układ jezdny oraz silnik Milwaukee-Eight 114 o pojemności 1868 cm3 w modelach Trike
  • Zupełnie nowy, szybszy, bardziej intuicyjny w obsłudze system multimedialny z funkcją Apple CarPlay
  • Gama modeli CVO z imponującymi nowymi lakierami i najwyższej klasy systemem audio
  • Oryginalne akcesoria do nowych modeli oraz nowa linia odzieży FXRG Touring/Urban

Doskonałe osiągi nowego modelu 2019 Harley-Davidson® FXDR™ 114 wyznaczają kierunek dla nowych motocykli, akcesoriów i wyposażenia na 2019 rok – zapewniają nietuzinkowy styl, emocjonujące osiągi i zaawansowaną technikę.

Po niecałym miesiącu od ogłoszenia planów związanych z przyszłymi produktami w nowych na rynku kategoriach i zaangażowania w udoskonalanie motocykli Touring oraz maszyn typu cruiser firma Harley-Davidson prezentuje nową gamę produktów, które mają inspirować ludzi na całym świecie do poznania ekscytujących wrażeń towarzyszących jeździe motocyklami Harley.

Heather Malenshek, wiceprezes ds. marketingu w Harley-Davidson: „Innowacyjność marki Harley-Davidson jest widoczna w każdym nowym produkcie oferowanym na 2019 rok. Innowacje w zakresie stylistyki, technologii i osiągów będą inspirować fanów marki Harley-Davidson oraz nowe pokolenie motocyklistów do dzielenia pasji pełnego wolności przemierzania drogi”.

2019 FXDR 114

FXDR 114 to bezkompromisowy cruiser o dużej mocy wyznaczający nowe standardy osiągów w rodzinie Harley-Davidson. Posiada potężny silnik Milwaukee-Eight® o pojemności 1868 cm3 i wiele elementów z aluminium oraz materiałów kompozytowych zmniejszających masę, w tym nowy aluminiowy wahacz, aluminiową ramę pomocniczą, lekkie koła i kompozytowe błotniki. Wszystko to przekłada się na jeszcze lepsze prowadzenie i osiągi.

Model Year 2019 GAP Photography

FXDR 114 jest wyposażony w najmocniejszy silnik oferowany z podwoziem Softail, Milwaukee-Eight 114 V-Twin, generujący 160 Nm momentu obrotowego przy 3500 obr/min. Solidne i sztywne podwozie Softail oraz najwyższej klasy elementy układu zawieszenia pozwolą pewnym siebie motocyklistom pokonywać kręte drogi oraz manewrować w gęstym ruchu miejskim z ekscytującą zwinnością. FXDR 114 charakteryzuje się większym przechyłem bocznym, niż jakikolwiek inny model Softail.

Model Year 2019 GAP Photography

Wizualnie stylistyka FXDR 114 nawiązująca do dragsterów podkreśla jego doskonałe osiągi – od małej owiewki po skróconą tylną część i jednoosobowe siodło. Tylny błotnik ma kształt umożliwiający zmieszczenie masywnej opony 240 mm i porusza się wraz z oponą w całym zakresie skoku zawieszenia, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny podczas jazdy.

Zobaczcie go w akcji:

2019 TOURING I TRIKE

Harley-Davidson kontynuuje rozwój modeli Touring i Trike, stosując rozwiązania poprawiające osiągi, funkcjonalność i styl.

Zupełnie nowy system multimedialny

Nowy system multimedialny Boom! Box™ GTS w wybranych modelach Harley-Davidson Touring i Trike odznacza się nowoczesnym wyglądem, łatwością obsługi i funkcjonalnością najnowszych urządzeń przenośnych oraz tabletów, a także trwałością i funkcjami przeznaczonymi specjalnie do motocykli. Ponadto obsługuje funkcje Apple CarPlay (w przypadku używania mikrofonu z opcjonalnym zestawem słuchawkowym z asortymentu oryginalnych akcesoriów Harley-Davidson®) i posiada system rozpoznawania mowy.

Model Year 2019 GAP Photography. INTERNATIONAL ONLY

Zaawansowane układy poprawiające prowadzenie w modelach Trike

Zupełnie nowy połączony układ hamulcowy Reflex sterowany elektronicznie dostępny w motocyklach trójkołowych Harley-Davidson Tri-Glide Ultra i Freewheeler 2019 obejmuje układ zapobiegający blokowaniu kół (ABS), układ kontroli trakcji (TCS), układ kontroli poślizgu (DSCS) oraz układ połączonych hamulców. Współpraca tych układów zapewnia większą swobodę i pewność prowadzenia.

Zupełnie nowa technika zawieszenia Harley-Davidson najwyższej klasy znacząco poprawia jakość jazdy motocyklami Harley-Davidson Tri-Glide Ultra i Freewheeler oraz zapewnia łatwą regulację napięcia wstępnego sprężyny.

Układy napędowe Milwaukee-Eight 114 o pojemności 1868 cm3

Wybrane modele Harley-Davidson Touring i Trike 2019 będą wyposażone w jednostkę Milwaukee-Eight 114. Silnik Milwaukee Eight 114 o pojemności 1868 cm3 to największa jednostka oferowana fabrycznie w standardowych modelach Harley-Davidson, która gwarantuje dynamiczne przyspieszenie i moc niezbędną do wyprzedzania.

Model Year 2019 GAP Photography. INTERNATIONAL ONLY

LIMITOWANE MODELE CVO 2019

Trzy limitowane edycje motocykli Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations (CVO) 2019 charakteryzują się zapierającymi dech w piersiach elementami wykończenia, zaawansowaną techniką, ekskluzywnymi podzespołami oraz niespotykaną dbałością o detale. Silnik Milwaukee-Eight® 117 jest dostępny wyłącznie w modelach CVO, a nowy system multimedialny Boom! Box GTS jest wyposażeniem standardowym każdego modelu CVO 2019.

Model Year 2019 GAP Photography.

2019 CVO Limited
Dla wymagających motocyklistów oczekujących komfortu, osiągów, funkcjonalności i stylu. Model CVO Limited zapewnia niespotykany komfort i luksus podczas długich tras.

2019 CVO Street Glide®
Stylowy bagger custom wyposażony w niesamowity system audio najwyższej klasy.

2019 CVO Road Glide®
Charakterystyczna, agresywna stylistyka w bezkompromisowym motocyklu połączona z komfortem podczas najdłuższych tras.

Model Year 2019 GAP Photography. INTERNATIONAL ONLY

ORYGINALNE AKCESORIA 2019

Prace rozwojowe nad nowymi motocyklami odbywają się równolegle z opracowywaniem oryginalnych akcesoriów Harley-Davidson®, aby zagwarantować idealne dopasowanie, wysoką jakość wykończenia, pomyślne wyniki testów i zgodność ze standardami oryginalnych części producenta wszystkich opcji personalizacji. Autoryzowani dealerzy Harley-Davidson® są ekspertami w dziedzinie personalizacji – zawsze są gotowi pomóc w doborze oraz montażu oryginalnych części i akcesoriów Harley-Davidson®.

Najważniejsze informacje dotyczące modeli na 2019 rok:

7-calowy adaptacyjny reflektor przedni LED Daymaker® z opatentowanymi czujnikami i zintegrowaną elektroniką określa przechył boczny motocykla, aby automatycznie doświetlać zakręty w obszarach nieobejmowanych przez tradycyjne reflektory LED.

Nowa kolekcja Dominion daje wyjątkową możliwość spersonalizowania indywidualnego wyposażenia akcesoryjnego w ramach praktycznie nieograniczonej liczby opcji personalizacji. Elementy z tej kolekcji są lakierowane proszkowo w bazowych kolorach błyszczącej, anodyzowanej czerni i brązie. Ponadto można w dowolny sposób łączyć je z dodatkami w następujących kolorach: czarny szczotkowany, brązowy lakier proszkowy, szczotkowany anodyzowany pomarańczowy i szczotkowane aluminium. Ta kolekcja akcesoriów najwyższej klasy podkreśla indywidualny, dynamiczny styl naszych maszyn.

Poprawiające osiągi zestawy tuningowe Screamin’ Eagle® zaprojektowano z myślą o zapewnieniu określonych przyrostów momentu obrotowego i mocy, eliminując wszystkie domysły oraz testy metodą prób i błędów zwykle towarzyszące modyfikacjom silnika. Nowy 4,5-calowy tłumik Screamin’ Eagle® w modelu Harley-Davidson Sport Glide® umożliwia zastosowanie zestawów Screamin’ Eagle® poziomu od I do IV. Nowa pokrywa aparatu zapłonowego i wysokiej jakości metalowy emblemat Screamin’ Eagle® na silniku Milwaukee-Eight z oznaczeniem pojemności 107, 114 lub 117 i poziomem zestawu modernizacyjnego zdradzają „co drzemie w środku…”.

NOWA KOLEKCJA FXRG

Czas i kierunek podróży zależy tylko od Ciebie. Nowa kolekcja FXRG® powstała z myślą o zapalonych motocyklistach wymagających wyposażenia do jazdy projektowanego w ramach testów drogowych i zapewniającego możliwość personalizacji, pełen komfort i wszechstronność w każdych warunkach.

FXRG do jazdy turystycznej

Nowe męskie i damskie kurtki wodoodporne FXRG Triple Vent System (skórzane lub tekstylne) gwarantują całoroczny komfort w niemalże każdych warunkach dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i materiałów, między innymi odprowadzającej wilgoć wyściółki Coolcore® i elastycznych paneli Cordura® poprawiających dopasowanie oraz komfort. Do tych kurtek są dostępne nowe spodnie wodoodporne FXRG. Motocyklista musi mieć możliwość dopasowania odzieży odpowiednio do warunków pogodowych, dlatego nowa kolekcja FXRG obejmuje bieliznę i izolowaną warstwę środkową zaprojektowane specjalnie do jazdy motocyklem.

FXRG do jazdy miejskiej

Odzież do jazdy miejskiej musi zapewniać ochronę, komfort i swobodę ruchów. Nowa kurtka skórzana FXRG® Gratify Slim Fit i nowe męskie kurtki motocyklowe FXRG® Slim Fit to połączenie nowoczesnego stylu ze skuteczną ochroną i funkcjami poprawiającymi komfort, takimi jak odprowadzająca wilgoć wyściółka Coolcore®, elastyczne materiały gwarantujące lepsze dopasowanie, lekka zdejmowana zbroja z certyfikatem CE oraz projektowane inżynieryjnie perforacje pomagające regulować temperaturę ciała. Motocykliści mogą dobrać do tych kurtek nowe dżinsy motocyklowe odporne na ścieranie FXRG® Armalith®.

Pełna kolekcja FXRG obejmuje trzy nowe kaski FXRG i wodoodporne rękawice FXRG Dual Chamber Gauntlet.

Więcej informacji o ofercie motocykli, odzieży i akcesoriów Harley-Davidson na 2019 rok jest dostępnych w witrynie H-D.com.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl