Moto Guzzi V85 TT 2019: „Klasyczne Enduro” z nowym silnikiem

- Piotr Jędrzejak

Nie miejcie wątpliwości. TT w nazwie to nie tourist trophy, ale Tutto Terreno, czyli na każdy teren. V85 TT, jako trystyczne enduro ma zupełnie nowy silnik, który trafi także do kolejnych, nowych modeli.

Moto Guzzi przedstawia swojego nowego V85 TT jako motocykl reprezentujący ideę „klasycznego enduro”. W nazwie ukrywa się także TT – Tutto Terreno, ale nie ma co się oszukiwać, to nie jest motocykl na *każdy* teren. Nie wątpimy jednak, że w roli turystycznego enduraka będzie spisywał się idealnie.

Moto Guzzi V85 TT 2019 (5)

Jednostka to zupełnie nowa konstrukcja. Ma 850 ccm pojemności, dwa chłodzone powietrzem cylindry o rozwarciu 90 stopni klasycznie rozchodzą się na boki motocykla, a moc maksymalna wynosi 80 KM. Jednostka ta w przyszłości trafi do kolejnych motocykli średniej wagi o różnym przeznaczeniu.

Moto Guzzi V85 TT 2019 (15)

V85 TT ma kratownicową ramę, a silnik jest elementem nośnym. Zawieszenie ma długi skok, a tylny wahacz jest aluminiowy i niesymetryczny – zawieszenie to pojedynczy amortyzator. Koła mają 19 i 17 cali średnicy, mają szprychowe felgi i bezdętkowe opony. Zbiornik mieści 21 litrów paliwa.

Moto Guzzi V85 TT 2019 (4)

W klasycznym stylu motocykl ma trójkołowe malowanie i podwójny reflektor. Poza tym jest jednak trochę nowoczesnej elektroniki, jak kontrola trakcji i ABS, które dopasowują się do trzech trybów jazdy (szosa, deszcz i offroad). V85 TT ma być komfortową maszyną zdolną do pokonania długich dystansów oraz wjechania w teren.

Moto Guzzi V85 TT 2019 (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl