Monster 1200R 2016: Ducati zapowiada więcej mocy
Piotr Jędrzejak
11 września 2015

Włosi zaskoczyli wszystkich szpiegów i sami zaprezentowali zdjęcia szpiegowskie.

Fotki oczywiście są oficjalne, jednak nie ujawniają zbyt wiele. Z notki prasowej za to dowiadujemy się, że nowy Monster 1200R będzie miał „mocniejszy silnik, bardziej sportowe podwozie oraz zaawansowany design”.

Nie za bardzo wiemy, co dokładnie kryje się pod tymi stwierdzeniami, ale na pewno wyjdzie to Ducati na dobre. Mocniejszy silnik może oznaczać albo nieznaczny tuning aktualnego silnika (145 KM), albo zastosowanie nowej jednostki Testastretta DVT (z nowej Multistrady, 160KM). Bardziej sportowe podwozie to konieczność, ponieważ aktualny Monster 1200 na tle konkurencji wypada jako motocykl z najmniejszym zacięciem sportowym (wykazał to nasz test dużych nakedów). Pod zaawansowanym designem mogą kryć się na przykład ciekawe dodatki (na przykład sety?) i wypasione malowanie.

Póki co to tylko spekulacje, ale jest pewne, że Monster 1200R będzie najmocniejszym i najbardziej wypasionym w gamie „potwornickich”. Wszystkiego dowiemy się już niebawem – prezentacja została zaplanowana na 14. września przy okazji Międzynarodowych Targów Samochodowych we Frankfurcie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły