Monster 1200R 2016: Ducati zapowiada więcej mocy

- Piotr Jędrzejak

Włosi zaskoczyli wszystkich szpiegów i sami zaprezentowali zdjęcia szpiegowskie.

Fotki oczywiście są oficjalne, jednak nie ujawniają zbyt wiele. Z notki prasowej za to dowiadujemy się, że nowy Monster 1200R będzie miał „mocniejszy silnik, bardziej sportowe podwozie oraz zaawansowany design”.

Nie za bardzo wiemy, co dokładnie kryje się pod tymi stwierdzeniami, ale na pewno wyjdzie to Ducati na dobre. Mocniejszy silnik może oznaczać albo nieznaczny tuning aktualnego silnika (145 KM), albo zastosowanie nowej jednostki Testastretta DVT (z nowej Multistrady, 160KM). Bardziej sportowe podwozie to konieczność, ponieważ aktualny Monster 1200 na tle konkurencji wypada jako motocykl z najmniejszym zacięciem sportowym (wykazał to nasz test dużych nakedów). Pod zaawansowanym designem mogą kryć się na przykład ciekawe dodatki (na przykład sety?) i wypasione malowanie.

Ducati-Monster-1200-R-01

Póki co to tylko spekulacje, ale jest pewne, że Monster 1200R będzie najmocniejszym i najbardziej wypasionym w gamie „potwornickich”. Wszystkiego dowiemy się już niebawem – prezentacja została zaplanowana na 14. września przy okazji Międzynarodowych Targów Samochodowych we Frankfurcie.

DU 2015-07-25 MONSTER 1200R

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl