KTM testuje dużą, elektryczną hulajnogę

- Piotr Jędrzejak

Jesteście trochę zmieszani? My też.

Zazwyczaj gdy na światło dzienne wypływają zdjęcia szpiegowskie testowanych, wciąż przedpremierowych motocykli, dookoła unosi się gęsta atmosfera oczekiwania i emocji. Całkiem niedawno niewinny szkic hinduskiego designera na temat sportowej RC790-tki wywołał spore zamieszanie, nawet w oddziałach KTMa. Tym razem jednak czujemy się trochę zmieszani.

Brytyjczycy z redakcji morebikes.co.uk opublikowali właśnie zdjęcia szpiegowskie elektrycznej hulajnogi od KTMa. Jest pokraczna.

elektryczna hulajnoga ktm 2020

Duże, przednie koło w połączeniu z małym tylnym wygląda tak komicznie, że dalej nie ma już sensu opowiadać o stylu tego pojazdu.

Więc może trochę o technologii. System przedniego zawieszenia oraz hamulce tarczowe pochodzą z segmentu rowerowego i w rzeczywistości lekkich pojazdów elektrycznych nie jest to żadna ujma. Baterie mieszczą się pod podłogą, a silnik zamontowano w tylnej piaście. Na kierownicy zauważyć można kolorowy ekran TFT, jak w małym Duke.

elektryczna hulajnoga ktm prototyp

Warto zaznaczyć, że pojazd zarejestrowany został na potrzeby testów drogowych, a te odbywały się w górskim terenie. Wygląda więc na to, że Austriacy realnie podchodzą do osiągnięcia odpowiedniego zasięgu nie tylko w idealnych warunkach laboratoryjnych.

elektryczna hulajnoga ktm

Czy rzeczywiście pokraczna hulajnoga trafi do produkcji seryjnej? Nie wiemy. Nie mamy jednak najmniejszej wątpliwości, że KTM niebawem zaprezentuje jakiś lekki pojazd elektryczny do użytku codziennego. Po pierwsza taka teraz moda, a po drugie już w 2013 roku (przy okazji prezentacji prototypowego skutera elektrycznego) szef KTMa powiedział„My w KTMie jesteśmy kompletnie przekonani co do tego, że elektryczna mobilność jest perfekcyjnym dopełnieniem konwencjonalnych układów napędowych. W długiej perspektywie, to napęd elektryczny przejdzie na szczyt w przemieszczaniu się na krótkich dystansach – tym bardziej w obszarach szczególnie wrażliwych z punktu widzenia środowiskowego, jak otwarta natura czy gęsto zaludnione metropolie!”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl