Nowe barwy zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP – relacja z prezentacji

- Mick

Jak Wam się podobają nowe barwy ekipy Monster Energy Yamaha MotoGP?

Prezentacja zespołu Valentino Rossiego i Mavericka Vinalesa odbyła się dziś, w poniedziałek w Dżakarcie. Niestety, ktoś wpadł na pomysł, żeby zorganizować ją o 4:45 rano europejskiego czasu, więc nie wiemy czy ktoś z Was zerwał się specjalnie z łóżka? Jeśli nie, pod artykułem wrzucamy też pełną, oficjalną relację z YouTube.

nowe barwy 2019 - Monster Energy Yamaha MotoGP Team (5)

Jak wrażenia? My jesteśmy na tak! Yamaha znalazła fajny sposób, aby trochę odciąć się od malowania Tech 3 z poprzednich lat i jednocześnie zostawić na motocyklu odrobinę swojego błękitu. Super.

Zmiany na sezon 2019 nie kończą się jednak na nowym sponsorze tytularnym i malowaniu. Po ubiegłorocznych problemach zmienia się także kilka japońskich nazwisk na czele drzewka ze strukturą ekipy. Czy dzięki temu Rossi i Vinales wrócą do regularnej walki o zwycięstwa i ostatecznie tytuł?

nowe barwy 2019 - Monster Energy Yamaha MotoGP Team (1)

Pierwsze odpowiedzi już za kilka dni. 6-8 lutego pierwsze testy w Malezji, a 10 marca wyścig o GP Kataru.

Dla przypomnienia; od dłuższego czasu Yamaha zmaga się ze zbyt mocnym zużyciem tylnej opony, przez co zawodnicy tracą tempo w drugiej połowie wyścigu. Rok temu sami już chyba nie wiedzieli, czy to kwestia elektroniki, silnika czy podwozia, ale zaliczyli mocną końcówkę sezonu, a Vinales przerwał roczną serię bez zwycięstwa Yamahy, triumfując w Australii.

nowe barwy 2019 - Monster Energy Yamaha MotoGP Team (4)

Rossi ostrzegał jednak, że to kwestia bardziej sprzyjających torów, a nie poprawek motocykla. Podczas listopadowych testów nie był także za bardzo zadowolony z nowego silnika, który jego zdaniem nie rozwiązywał problemów ze zużyciem tylnej opony.

nowe barwy 2019 - Monster Energy Yamaha MotoGP Team (19) nowe barwy 2019 - Monster Energy Yamaha MotoGP Team (17)

Innego zdania był Vinales, który miał też lepsze tempo. Hiszpan chce, aby inżynierowie Yamahy szli teraz bardziej w jego kierunku, dlatego wewnętrzny pojedynek monsterowego duetu może być w tym roku bardzo ciekawy.

Kto wyjdzie z niego górą?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl