Indian patentuje nazwę nowego modelu: Raven

- Piotr Jędrzejak

Nowy motocykl najprawdopodobniej bazował będzie na konstrukcji zaprezentowanego niedawno FTR 1200.

Producent motocykli Indian wniósł właśnie wniosek do urzędów patentowych w USA i Europie o zarezerwowanie dla siebie nowej nazwy towarowej „Raven”, która używana będzie w odniesieniu do „modelu motocykla oraz jego części strukturalnych”. Jaki model przygotowują Amerykanie?

Raven to po polsku kruk. Historia motocyklizmu zna już kilka motocykli o ptasich nazwach, jak Suzuki Hayabusa, czy Hondy Blackbird oraz SuperHawk. Motocykle-ptaki to zazwyczaj maszyny nastawione na sport i prędkość, ale nie zawsze, o czym świadczy Triumph Thunderbird. Jednak czy Indian Raven rzeczywiście będzie szybkim przecinakiem? Nie wydaje nam się. Strzelamy, że „Kruk” nawiązuje tutaj bardziej do mrocznego charakteru i czarnych barw.

Czym będzie Indian Raven? Kiedy go zobaczymy? Nikt nic nie wie. Jednak można się domyślać, że nowy model skorzysta z fenomenalnie przyjętego modelu FTR1200. Znajduje się tam nowy silnik V-twin 1203 ccm o osiągach 120 KM i 112 Nm, a przy premierze producent wyraźnie zaznaczył, że konstrukcja FTR1200 będzie bazą dla nowych modeli.

Jakie opcje obstawiacie dla Indiana Raven? Szybki motocykl turystyczny? Mroczny power cruiser w stylu Diavela? A może sprzęt typu adventure?

Indian FTR1200S 2019 zaprezentowany na targach Intermot 2018.

Indian FTR1200S 2019 zaprezentowany na targach Intermot 2018.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl