Honda RC213V-S już 11 czerwca podczas GP Katalonii!
Piotr Jędrzejak
28 maja 2015

Plotki z różnych, zarówno francuskich, jak też brytyjskich źródeł sugerują, że Honda zaplanowała premierę swojej „ulicznej wyścigówki” już na 11. czerwca!

Premiera odbędzie się w czwartek przed rundą MotoGP na torze w Barcelonie. To nie przypadek, bowiem RC213V-S ma być motocyklem drogowym będącym maksymalnie blisko zwycięskiej, fabrycznej maszyny Marca Marqueza.

Honda po raz pierwszy pokazała ten projekt na targach Eicma w listopadzie 2014, równolegle z True Adventure. Dwa tygodnie temu Japończycy oficjalnie pochwalili się, że ten drugi projekt trafi niebawem na rynek jako CRF1000L Africa Twin. Teraz przychodzi kolej na RC213V-S i to nawet pomimo tego, że gdy miesiąc temu wyciekły szczątkowe rysunki patentowe, nikt nie wiedział nic więcej na temat premiery.

Teraz mówi się, że już 11. czerwca zaprezentowana zostanie ostateczna wersja ulicznej repliki wyścigówki z MotoGP. Mamy nadzieję, że przy tej okazji poznamy też specyfikację motocykla, jego cenę (638 000 zł?) oraz liczbę limitowanych sztuk…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły