Honda RC213V-S jeszcze w tym roku. z ceną 638 000 zł?
Piotr Jędrzejak
19 stycznia 2015

Z taką ceną będzie to najdroższy motocykl sprzedawany przez Hondę. Ale specyfikacja i historia robi swoje!

Nie pamiętamy kiedy pojawiły się pierwsze plotki na temat drogowej wersji cudownego motocykla Hondy z MotoGP, ale z pewnością ich wiek łatwiej byłoby ustalić metodą datowania radiowęglowego, niż z pomocą tradycyjnego kalendarza. Dopiero kilka miesięcy temu, na targach Eicma 2014 oficjalnie zaprezentowana została Honda RC213V-S, w wersji prototypowej. Jak powiedzieli wtedy Japończycy, ma to być motocykl wyciągnięty z MotoGP, ale z dorzuconymi światłami i lusterkami.

Miło nam słyszeć takie zapowiedzi, tym bardziej, że Honda od 4 lat dominuje w klasyfikacji konstruktorów. Niestety przy tej okazji nie potwierdzone zostało nic więcej – ani data premiery, ani cena, ani specyfikacja, ani nawet fakt, czy ten sprzęt rzeczywiście wejdzie do produkcji…

Jak kilka dni temu poinformowała The Asahi Shimbun, jedna z największych, japońskich gazet, Honda RC213V-S trafi do sprzedaży w Japonii i na pozostałych rynkach jeszcze w tym roku i będzie kosztowała około 20 milionów jenów! Czyli ok. 148 000 euro lub 638 000 złotych!

Gazeta informuje, że wiele podzespołów będzie identycznych, jak w modelu wyścigowym, a produkcja odbędzie się w fabryce Hondy, w Ozu (prefektura Kumamoto).

Z ceną 638 tys. zł, RC213V-S stanie się najdroższym motocyklem sprzedawanym przez Hondę. Coś się jednak nam wydaje, że i tak nie będzie problemu ze znalezieniem nabywców. W końcu rozwój z udziałem takich nazwisk, jak Stoner, Pedrosa, czy Marquez robi swoje…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły