Kompilacja highside’ów: poznaj swojego wroga!
Piotr Jędrzejak
19 stycznia 2015

Highside’y to coś, co zna prawdopodobnie każdy motocyklista, a czego żaden nie chce doświadczyć na własnej skórze. Nic dziwnego, bo obstawiamy, że to jeden z najwredniejszych typów wypadków na motocyklu. Kiedy tylne koło zaczyna się uślizgiwać przy dużej prędkości, już wiadomo, że będzie słabo. Następnie, w ułamkach sekundy opona odzyskuje przyczepność, a rider dostaje ogromnego kopa, wylatując nawet na kilka metrów…

Sprawdźcie tę kompilację złożoną przez TheRideAdvice.com, w końcu wroga trzeba poznać jak najlepiej. Jaki jest więc skuteczna obrona przed highsidem, skoro nawet najlepsi zawodnicy z MotoGP i WSBK latają przez swoje kierownice? Obstawiamy, że tutaj najlepszym sposobem pozostaje przeciwdziałanie – ćwiczenie techniki jazdy oraz poznawanie granic możliwości.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły