Honda: kolejny patent dotyczący wspomagania kierownicy

- Piotr Jędrzejak

Wspomaganie kierownicy w motocyklu – czy to brzmi absurdalnie? Najwyraźniej nie według Hondy.

Dział R&D spod Wielkiego Skrzydła poświęca na wynalazek wspomagania kierowania sporo czasu. Po raz pierwszy informowaliśmy Was o takim patencie w 2012 roku. Niedawno historia wróciła przy okazji szkiców dotyczących nowego, pochylającego się 3-kołowca od Hondy (tutaj znajdziecie inne patenty dotyczące 3-kołowca Hondy). Teraz brytyjska redakcja MoreBikes.co.uk publikuje kolejne rysunki patentowe ze wspomaganiem kierownicy.

US00000010173743B220190108

Jak donoszą Brytyjczycy, w porównaniu z wynalazkiem sprzed kilku miesięcy, teraz cały system wspomagania kierownicy jest znacznie mniejszy. Rozwój technologii pozwolił na ograniczenie rozmiaru silnika elektrycznego oraz niezbędnych komponentów. Wnioskować też można, że szkic użyty przy patencie „systemu asystenta sterowania” (czyli po prostu wspomagania kierownicy) zdecydowanie nie jest szkicem trójkołowca.

US00000010173743B220190108

Co Honda zamierza dalej zrobić z systemem wspomagania kierownicy? Czy będzie to zwykłe wspomaganie, dzięki któremu manewry parkingowe ciężkimi motocyklami oraz trójkołowcem staną się łatwiejsze? A może wspomaganie kierownicy będzie nowym, inteligentnym wcieleniem tłumika drgań kierownicy. Taki system mógłby nie tylko dopasować poziom tłumienia do odpowiedniej sytuacji, ale również (w kooperacji z kontrolą trakcji czy ABSem) mógłby pomóc w sytuacji podbramkowej.

US00000010173743B220190108

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl