Film dokumentalny Cichy Samuraj: Dani Pedrosa o karierze, customowym motocyklu…

- Piotr Jędrzejak

„Czasami czułem, że ludzie nie potrafią mnie zrozumieć, a ja po prostu nie pasuję do tego świata.”

Kariera Daniego Pedrosy była fantastyczna. W ciągu osiemnastu lat zdobył trzy mistrzowskie tytuły: jeden w kategorii 125 ccm oraz dwa w 250 ccm. Nie udało mu się zdobyć mistrzostwa w klasie królewskiej, ale zawsze jeździł w czołówce. Łącznie zgarnął 31 zwycięstw, 112 finiszów na podium oraz 31 pole position w samej kategorii MotoGP.

Dani Pedrosa cichy samuraj custom (3)

Teraz, po zakończeniu kariery wyścigowej, odbudowuje się po kontuzjach, co trochę przeszkadza mu w funkcji kierowcy testowego KTM. Jednak wciąż pozostaje popularny. Red Bull opublikował właśnie nowy, półgodzinny film dokumentalny pod tytułem „Cichy Samuraj”.

Dani Pedrosa o swoich początkach na motocyklu, a także o początkach kariery wyścigowej. Zdradza także co nie co o tym, jaki wpływ miały na niego właśnie kontuzje:

„Myślę, że miałem założonych około 200 szwów. Dwie czy trzy kontuzje zbytnio nie wpływają na człowieka. Ale jeśli przytrafia ci się ich kilka w krótkim czasie, to zostawiają głębokie blizny. Nie tylko te na ciele” – powiedział Pedrosa.

Dani Pedrosa cichy samuraj custom (4)

W dokumencie śledzimy też budowę jego customowego motocykla, a także dowiadujemy się, jak ważna jest dla niego cisza.

„Czasami czułem, że ludzie nie potrafią mnie zrozumieć, a ja po prostu nie pasuję do tego świata” – Dani Pedrosa.

Obejrzyjcie dokument „Silent Samurai”. Angielski wymagany.

Jeżeli wciąż Wam mało rozmowy z Danim Pedrosą, Red Bull udostępnia także dodatek w postaci pełnego 30-minutowego wywiadu.

Dani Pedrosa cichy samuraj custom (6)

Dani Pedrosa cichy samuraj custom (5)

Dani Pedrosa cichy samuraj custom (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl