Film dokumentalny Cichy Samuraj: Dani Pedrosa o karierze, customowym motocyklu…
Piotr Jędrzejak
17 stycznia 2019

„Czasami czułem, że ludzie nie potrafią mnie zrozumieć, a ja po prostu nie pasuję do tego świata.”

Kariera Daniego Pedrosy była fantastyczna. W ciągu osiemnastu lat zdobył trzy mistrzowskie tytuły: jeden w kategorii 125 ccm oraz dwa w 250 ccm. Nie udało mu się zdobyć mistrzostwa w klasie królewskiej, ale zawsze jeździł w czołówce. Łącznie zgarnął 31 zwycięstw, 112 finiszów na podium oraz 31 pole position w samej kategorii MotoGP.

Teraz, po zakończeniu kariery wyścigowej, odbudowuje się po kontuzjach, co trochę przeszkadza mu w funkcji kierowcy testowego KTM. Jednak wciąż pozostaje popularny. Red Bull opublikował właśnie nowy, półgodzinny film dokumentalny pod tytułem „Cichy Samuraj”.

Dani Pedrosa o swoich początkach na motocyklu, a także o początkach kariery wyścigowej. Zdradza także co nie co o tym, jaki wpływ miały na niego właśnie kontuzje:

„Myślę, że miałem założonych około 200 szwów. Dwie czy trzy kontuzje zbytnio nie wpływają na człowieka. Ale jeśli przytrafia ci się ich kilka w krótkim czasie, to zostawiają głębokie blizny. Nie tylko te na ciele” – powiedział Pedrosa.

W dokumencie śledzimy też budowę jego customowego motocykla, a także dowiadujemy się, jak ważna jest dla niego cisza.

„Czasami czułem, że ludzie nie potrafią mnie zrozumieć, a ja po prostu nie pasuję do tego świata” – Dani Pedrosa.

Obejrzyjcie dokument „Silent Samurai”. Angielski wymagany.

Jeżeli wciąż Wam mało rozmowy z Danim Pedrosą, Red Bull udostępnia także dodatek w postaci pełnego 30-minutowego wywiadu.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły