Harley-Davidson potwierdza: mały model 338ccm produkowany w Chinach już w 2020
Piotr Jędrzejak
21 czerwca 2019

2 cylindry w rzędzie, pojemność 338 ccm i produkcja w całości w Chinach. Póki co ani słowa o dostępności w USA lub w Europie…

Kilka dni temu rzeczywistość motocyklowa zelektryzowana została dwoma doniesieniami. Harley ma zamiar nie tylko wprowadzić mały model o pojemności znacznie poniżej 500 ccm, ale ponadto ma być on produkowany w Chinach. Teraz Harley-Davidson potwierdza – to fakt.

W oficjalnym komunikacie pojawiły się dwie grafiki nadchodzącego motocykla oraz kilka wstępnych faktów.

Jakiej nazwy można się spodziewać? XR338, XR350?

Za sprawą grafik wiemy, że motocykl będzie czymś w stylu nakeda. Poza tym mamy potwierdzenie, że napędzi go silnik o pojemności 338 ccm. Najprawdopodobniej będzie to 2-cylindrowy układ rzędowy. O małym V-Twinie można zapomnieć.

Potwierdzono także, że mały Harley produkowany będzie w całości w Chinach, we współpracy z fabryką Qianjiang Motorcycle Company Limited. To dobra wiadomość, ponieważ to właśnie ta fabryka stoi za wskrzeszeniem małych Benelli w ostatnich latach. Fabryka należy do koncernu Geely, producenta samochodów i właściciela m.in. Volvo Cars.

Harley-Davidson zapowiada, że sprzedaż ruszy w 2020 roku. Nowy model dostępny będzie najpierw wyłącznie w Chinach, a później w pozostałych częściach Azji.

Co ciekawe, Harley ani słowem nie wspomina o Europie czy USA. Czy „mały HD” wjedzie na Stary Kontynent, celując w początkujących motocyklistów? Inwestycja w Chinach to wyłącznie wejście na ogromny rynek azjatycki, czy może ma coś wspólnego z wojną celną pomiędzy USA i Europą?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły