Popularny model MT-07 czekają poważne zmiany.

Brytyjczycy z MCN.com opublikowali zdjęcia szpiegowskie nowej odmiany Yamahy MT-07. Jak widać bardzo wyraźnie, motocykl przyłapano we wczesnej formie rozwoju, dlatego nie należy napalać się na premierę w czasie tegorocznych wystaw. Optymistycznym scenariuszem wydaje się prezentacja pod koniec roku 2020 i wjazd do salonów na sezon 2021.

W zasadzie jedyną pewnością jest fakt, że widzimy tutaj nowe wcielenie MT-07. Model miał oryginalnie swoją premierę w 2014 roku i od tamtej pory zdobył ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Jest lubiany za wszechstronność i łatwość prowadzenia, szanują go i początkujący, i zaawansowani motocykliści. Poza fanami ma też sporą konkurencję, a do tego zbliżają się nowe normy Euro5, a więc nowa generacja nie wydaje się zaskoczeniem.

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (7)

Czego się spodziewać?

Silnik i wydech na pewno dopasowane zostaną do norm Euro5. Może zobaczymy także zmienne fazy rozrządu, jak w YZF-R125, co pomoże w uzyskaniu wyższej elastyczności i niższej emisji spalin.

Sporo „rozwojowego druciarstwa” widać w okolicy hamulców. Może to oznaczać testy nowych czujników niezbędnych do zastosowania „zakrętowego ABSu” lub kontroli trakcji. Przy okazji może pojawią się różne tryby jazdy, których aktualnie brakuje w MT-07.

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (5)

Lagi przedniego widelca wyglądają na identyczne, jednak modyfikacje w okolicy półek mogą oznaczać zmiany w geometrii podwozia.

Ciekawi jesteśmy, co zmieni się w dziedzinie zegarów – Yamaha pozostanie przy wyświetlaczu LCD stawiając na niską cenę, czy pójdzie w stronę kolorowego ekranu TFT i bajeranckiego wyposażenia?

W kwestii designu również należy spodziewać się sporo nowości.

Nawet nie próbujemy zgadywać, o co chodzi z tym plastikowym kanistrem zamontowanym taśmami w skrzynce po czereśniach. 😉

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (1)

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (2)

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (4)

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (6)