Zdjęcia szpiegowskie: nowa Yamaha MT-07 we wczesnym stadium rozwoju

- Piotr Jędrzejak

Popularny model MT-07 czekają poważne zmiany.

Brytyjczycy z MCN.com opublikowali zdjęcia szpiegowskie nowej odmiany Yamahy MT-07. Jak widać bardzo wyraźnie, motocykl przyłapano we wczesnej formie rozwoju, dlatego nie należy napalać się na premierę w czasie tegorocznych wystaw. Optymistycznym scenariuszem wydaje się prezentacja pod koniec roku 2020 i wjazd do salonów na sezon 2021.

W zasadzie jedyną pewnością jest fakt, że widzimy tutaj nowe wcielenie MT-07. Model miał oryginalnie swoją premierę w 2014 roku i od tamtej pory zdobył ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Jest lubiany za wszechstronność i łatwość prowadzenia, szanują go i początkujący, i zaawansowani motocykliści. Poza fanami ma też sporą konkurencję, a do tego zbliżają się nowe normy Euro5, a więc nowa generacja nie wydaje się zaskoczeniem.

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (7)

Czego się spodziewać?

Silnik i wydech na pewno dopasowane zostaną do norm Euro5. Może zobaczymy także zmienne fazy rozrządu, jak w YZF-R125, co pomoże w uzyskaniu wyższej elastyczności i niższej emisji spalin.

Sporo „rozwojowego druciarstwa” widać w okolicy hamulców. Może to oznaczać testy nowych czujników niezbędnych do zastosowania „zakrętowego ABSu” lub kontroli trakcji. Przy okazji może pojawią się różne tryby jazdy, których aktualnie brakuje w MT-07.

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (5)

Lagi przedniego widelca wyglądają na identyczne, jednak modyfikacje w okolicy półek mogą oznaczać zmiany w geometrii podwozia.

Ciekawi jesteśmy, co zmieni się w dziedzinie zegarów – Yamaha pozostanie przy wyświetlaczu LCD stawiając na niską cenę, czy pójdzie w stronę kolorowego ekranu TFT i bajeranckiego wyposażenia?

W kwestii designu również należy spodziewać się sporo nowości.

Nawet nie próbujemy zgadywać, o co chodzi z tym plastikowym kanistrem zamontowanym taśmami w skrzynce po czereśniach. 😉

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (1)

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (2)

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (4)

Yamaha MT-07 na 2021 - zdjecia szpiegowskie (6)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl