Harley-Davidson, gwiazdy X-Games i śnieżna zabawa na prototypowych elektrykach!

- Piotr Jędrzejak

Harley-Davidson ochoczo dołącza do elektrycznej rewolucji w przemyśle motoryzacyjnym.

Całkiem niedawno ruszył pierwszy etap sprzedaży elektrycznego, pełnowymiarowego motocykla LiveWire za 147 tysięcy zł. W tym samym momencie Amerykanie poinformowali o prototypach dwóch ultralekkich motocykli elektrycznych.

Teraz, zaledwie 3 tygodnie po zaprezentowaniu zdjęć pojazdów koncepcyjnych, Harley-Davidson publikuje dwa filmy z pierwszymi jazdami! Osobami testującymi były gwiazdy „igrzysk sportów ekstremalnych” X-GamesJack Mitrani jest prezenterem tej serii, a Jacko Strong jest złotym medalistą w FMXie.

Pierwszy z pojazdów to elektryczny skuter. Prototyp ma długie, deskorolkowe podnóżki, wygląda zjawiskowo, jest lekki, a jak mówi Mitrani, start z miejsca ma atomowy.

Drugi pojazd to coś pomiędzy motocyklem offroadowym i elektrycznym rowerem MTB. W odróżnieniu od e-MTB, pojazd Harleya nie ma pedałów, ale sztywne podnóżki. Jacko od razu pokazuje, że będzie można się nim pobawić w całkiem emocjonujący sposób.

W całej tej akcji marketingowej warto zwrócić uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze – tempo działania Harleya. Od pierwszych zdjęć, do pierwszych jazd minęły zaledwie 3 tygodnie. Pojazdy jeszcze nie mają nazw, a już są prezentowane w akcji. Wygląda na to, że zarząd z Milwaukee nie żartuje i lekkie elektryczne jeździdła pojawią się w sprzedaży dość szybko, aby wypełnić wciąż wzrastający rynek. Po drugie – sposób przedstawienia. Sporty ekstremalne, X-Games i FMX to nie jest główna domena producenta ciężkich motocykli z ogromnymi V-Twinami. A jednak Harley chyba wie, że ze swoimi produktami musi trafić również do młodszych i bardziej rozrywkowych klientów, niż do tej pory. Zobaczymy czy się uda. A ten elektryczny rowero-motocykl chętnie wzięlibyśmy na górskie ścieżki.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl