Harley-Davidson 2017: nowy silnik i nowe zawieszenie Touring
Piotr Jędrzejak
26 sierpnia 2016

H-D prezentuje nowy silnik Milwaukee-Eight, 9. Big Twin w historii, oraz nowe zawieszenie na rok modelowy 2017. Więcej mocy. Większy komfort. Większa swoboda jazdy.

informacja prasowa

Harley-Davidson na nowo definiuje turystykę motocyklową, prezentując nowy silnik Milwaukee-Eight™, czyli dziewiąty Big Twin w historii firmy oraz całkowicie nowe przednie i tylne zawieszenie do motocykli Touring na rok modelowy 2017.

To najmocniejsze, najzwinniejsze i najwygodniejsze motocykle turystyczne w historii Harley-Davidson”, podkreśla Scott Miller, wiceprezes ds. strategii stylistyki i rozwoju produktów.Charakterystyczny wygląd, dźwięk i komfort motocykli Harley-Davidson Touring wkroczył na całkowicie nowy poziom dzięki udoskonaleniom, które wprowadziliśmy w tym roku. Musisz się przejechać, aby to poczuć – zapraszamy wszystkich motocyklistów do najbliższego dealera na jazdę próbną”.

Nowy silnik Milwaukee-Eight

Nowy silnik Milwaukee-Eight to dziewiąty projekt Big Twin o czystym rodowodzie Harley-Davidson. Zaprojektowana całkowicie od nowa konstrukcja łączy klasyczny wygląd, wrażenia z jazdy i dźwięk silników Harley-Davidson Big Twin z ulepszoną pod każdym względem wydajnością.

Silnik Milwaukee-Eight wprowadza dziedzictwo silników Harley-Davidson Big Twin do przyszłości”, podkreśla Alex Bozmoski, główny projektant układów napędowych. „Opracowaliśmy całkowicie nową konstrukcję, nie zapominając o charakterze klasycznego silnika Big Twin. W odpowiedzi na bezpośrednie zapytania klientów Harley-Davidson z całego świata, poprawiliśmy wydajność, wytrzymałość oraz stylistykę pod każdym względem”.

Silnik Milwaukee-Eight zachował klasyczny układ cylindrów w układzie V rozchylonych pod kątem 45 stopni, jednocześnie generując do 11 procent większy moment obrotowy w porównaniu do modeli z poprzednich lat. Natomiast czterozaworowe głowice zwiększają przepływ wlotu i wydechu o 50 procent. Wyważenie silnika Milwaukee-Eight pozwoliło zniwelować 75 procent drgań na biegu jałowym przy zachowaniu klasycznego charakteru Harley® V-Twin i zapewniając wyjątkowo gładką pracę przy prędkościach autostradowych. Nowe rozwiązania chłodzenia silników Milwaukee-Eight podnoszą komfort jazdy kierowcy i pasażera. Mimo większej mocy silnik Milwaukee-Eight zużywa mniej paliwa w porównaniu do poprzednich modeli.

Silniki Milwaukee-Eight są dostępne w wersjach o dwóch pojemnościach skokowych:
– Milwaukee-Eight 107 (pojemność 1745 cm3) i Twin-Cooled™ Milwaukee-Eight 107 (1745 cm3) dla standardowych modeli motocykli
– Twin-Cooled™ Milwaukee-Eight 114 (1870 cm3) dla modeli Harley-Davidson Custom Vehicle Operations (CVO™).

Nowe zawieszenie w modelach Touring

Całkowicie nowe elementy przedniego i tylnego zawieszenia poprawiają komfort, kierowanie oraz wydajność wszystkich modeli motocykli Harley-Davidson® Touring z roku modelowego 2017. Nowe tylne amortyzatory emulsyjne zapewniają od 15 do 30 procent większą regulację napięcia wstępnego, za pomocą jednego pokrętła, w porównaniu do poprzednich amortyzatorów w motocyklach Touring.

Napięcie wstępne można bez narzędzi wyregulować i dostosować do wagi kierowcy, pasażera oraz bagażu”, powiedział Paul James, dyrektor ds. planowania produktu.Po ustawieniu napięcia wstępnego nie ma potrzeby dalszej regulacji dzięki pełnej szczelności”.

W przednim zawieszeniu zastosowaliśmy nową technologię Showa® SDBV™ łączącą skuteczność widelców wyścigowych o liniowej charakterystyce tłumienia z mniejszą masą.

Screamin’ Eagle® Performance

Harley-Davidson Screamin’ Eagle® Performance to szeroka gama produktów z certyfikatem ECE do motocykli Touring, w tym nakładki tłumików Street Cannon czy potężny wlot powietrza Heavy Breather i filtr powietrza Ventilator. Co więcej, nowe zestawy Screamin’ Eagle® Stage I, II, III oraz IV do silników Milwaukee-Eight™ umożliwiają kierowcom zwiększanie wydajności motocykli, aby dopasować je do własnego stylu jazdy – począwszy od podniesienia mocy do wyprzedzania, aż po całkowitą modyfikację silnika w celu zwiększenia mocy maksymalnej (dostępność produktu może się różnić na poszczególnych rynkach).

Custom Vehicle Operations (CVO™)

Motocykle Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations™ to połączenie prestiżu i wydajności oferowane w trzech fabrycznych modelach custom z limitowanej edycji na 2017 rok.

  • Model 2017 CVO™ Limited osiągnął nowy poziom dzięki wyrafinowanemu, nowemu silnikowi Twin-Cooled Milwaukee-Eight 114, lepszym właściwościom jezdnym oraz wyjątkowemu prowadzeniu, które gwarantuje nowe zawieszenie. Nowością na rok 2017 są pokryte kontrastowym chromem koła Slicer i jeszcze bardziej komfortowe siodło kierowcy o zmodyfikowanym kształcie. Model CVO Limited jest dostępny w nowym schemacie lakierowania custom z nowymi połączeniami kolorystycznymi.
  • Motocykl 2017 CVO™ Street Glide® wyróżnia się mocą nowego silnika Twin-Cooled Milwaukee-Eight 114, jeszcze wyższym komfortem i lepszymi właściwościami jezdnymi nowego zawieszenia oraz 600-watowym systemem audio z czterema głośnikami Boom!, dzięki któremu możesz cieszyć się dźwiękiem z najwyższej półki. Kolejnymi nowościami w modelu na rok 2017 są zamknięcia kufrów, widelec blokowany pilotem systemu zabezpieczeń oraz nowo zaprojektowany pokrowiec na siodło. 2017 CVO Street Glide jest dostępny w czterech nowych kombinacjach kolorystycznych.
  • Model 2017 CVO™ Pro Street Breakout® łączy bezkompromisową wydajność oraz długą, masywną konstrukcję przesiąkniętą duchem wyścigów na 1/4 mili. Wyróżniający się nowoczesnymi fakturami i wykończeniem Pro Street Breakout dopełnia ofertę CVO mroczniejszym charakterem. Motocykl CVO Pro Street Breakout jest napędzany chłodzonym powietrzem silnikiem V-Twin Screamin’ Eagle® Twin Cam 110B™. Jedną z trzech opcji malowania jest nowa kombinacja Starfire Black/Scorched Apple.

Pełne mocy modele cruiser

Potężny silnik High Output Twin Cam 103B™ jest montowany standardowo we wszystkich modelach 2017 Softail®, natomiast modele serii S napędza silnik Screamin’ Eagle® Twin Cam 110™. Dzięki temu Harley-Davidson kontynuuje ofertę najmocniejszych motocykli H-D typu cruiser w historii.

Odwiedź h-d.com/discovermore i zarezerwuj jazdę próbną, aby poznać nowe oblicze modeli Harley-Davidson na 2017 rok.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły