FS 450 2015 – fabryczne supermoto od Husqvarny powraca!
Piotr Jędrzejak
5 września 2014

Sprawdźcie, jak będzie wyglądał powrót Husqvarny do supermoto!

Jak być może pamiętacie, Husqvarnę niedawno kupił właściciel KTMa. Następnym krokiem było dołączenie Husaberga do Husqvarny, która to miała wrócić do korzeni, czyli czystego enduro, motocrossu oraz… supermoto!

Dzieckiem tej idei jest nowiutki model FS 450! Generalnie sprzęt ten bazuje na crossowym FC 450, który to z kolei jest trochę przebudowanym KTMem 450 SX-F wyposażonym w innowacyjne rozwiązania. Żeby jednak nie było wątpliwości – czy komukolwiek to przeszkadza? Oczywiście, że nie!

Przechodząc do konkretów: lekka rama jest wykonana ze stali chromowo molibnenowej, a wahacz jest z aluminium. Radochę zapewnia jednocylindrowa 450-tka produkująca 60 KM mocy, skrzynia została przystosowana do supermoto i ma 5 przełożeń, a sprzęgło jest oczywiście poślizgowe. Nie zabrakło elektrycznego rozrusznika.

 Zawieszenie, oczywiście z pełną regulacją, dostarcza WP. Średnica goleni widelca wynosi 48mm, charakterystyka została dopasowana do supermoto, a skok to 280 mm. Za hamowanie odpowiedzialny jest zacisk Brembo montowany radialnie, opony dostarcza Metzeler, a kształt i malowania plastików stworzyło studio Kiska.

FS 450 dostępny będzie już w październiku 2014, a cena na niemiecki rynek wynosi 9 895 Euro.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły