Skully AR-1 – kask motocyklowy XXI wieku z androidem

- MotoRmania

Android zawita na rynku motocykli za sprawą Skully AR-1 – pierwszego kasku z systemem Google’a.

Marcus Weller zbudował kask, który wykorzystuje najnowsze technologie zapewniające użytkownikom jednośladów zwiększony poziom bezpieczeństwa. Mowa o Skully AR-1, który zawiera sieć sensorów i mikroprocesorów, dzięki czemu kask jest w stanie wyświetlić użyteczne informacje bezpośrednio na osłonie twarzy. Kask wpółpracuje z GPS i daje możliwość korzystania z asystenta jazdy.

Dzięki tylnej kamerze, rejestrującej obraz za motocyklem, kierowca motocykla widzi, co znajduje się za pojazdem bez konieczności obracania się za siebie. Kask posiada wbudowane baterie zapewniające 9 godzin działania. Ze smartfonem  łączy się przez Bluetooth.

skully-ar-1-kask motocyklowy (2)

Kasku nie można jeszcze kupić w sklepie, aby go otrzymać należy wesprzeć projekt kwotą 1400 dolarów poprzez portal Indiegogo. Sam projekt został błyskawicznie ufundowany przez internautów, a wymagane 250 tysięcy dolarów zostało przekroczone już kilkukrotnie.

„Inteligentne kaski” mają być dystrybuowane od maja 2015 roku i mają kosztować 1500 USD.

https://www.youtube.com/watch?v=ZdcWd594lRw

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl