Skully AR-1 – kask motocyklowy XXI wieku z androidem
MotoRmania
5 września 2014

Android zawita na rynku motocykli za sprawą Skully AR-1 – pierwszego kasku z systemem Google’a.

Marcus Weller zbudował kask, który wykorzystuje najnowsze technologie zapewniające użytkownikom jednośladów zwiększony poziom bezpieczeństwa. Mowa o Skully AR-1, który zawiera sieć sensorów i mikroprocesorów, dzięki czemu kask jest w stanie wyświetlić użyteczne informacje bezpośrednio na osłonie twarzy. Kask wpółpracuje z GPS i daje możliwość korzystania z asystenta jazdy.

Dzięki tylnej kamerze, rejestrującej obraz za motocyklem, kierowca motocykla widzi, co znajduje się za pojazdem bez konieczności obracania się za siebie. Kask posiada wbudowane baterie zapewniające 9 godzin działania. Ze smartfonem  łączy się przez Bluetooth.

Kasku nie można jeszcze kupić w sklepie, aby go otrzymać należy wesprzeć projekt kwotą 1400 dolarów poprzez portal Indiegogo. Sam projekt został błyskawicznie ufundowany przez internautów, a wymagane 250 tysięcy dolarów zostało przekroczone już kilkukrotnie.

„Inteligentne kaski” mają być dystrybuowane od maja 2015 roku i mają kosztować 1500 USD.

https://www.youtube.com/watch?v=ZdcWd594lRw

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły