Ducati Panigale 1199 R Superleggera 2014 jako Project 1201 – kolejne szczegóły i video!
Piotr Jędrzejak
11 października 2013

Znamy kolejne ciekawostki dotyczące najnowszego, mega mocnego i mega lekkiego Ducati!

Wartości, przez które świat oszalał na punkcie Ducati Panigale 1199 R Superleggera wciąż pozostają niepotwierdzone oficjalnie. Chodzi oczywiście o zabójczą moc 220 KM w połączeniu z piórkową wagą 169 kg oraz nowoczesną elektroniką. Nie ma jednak czego się bać. Póki co wszelkie doniesienia na temat Superleggery potwierdzają się z wyjątkową dokładnością. Przedstawmy więc wszystkie nowe informacje, jakie posiadamy na temat Ducati.

Jeden z pięciuset wybrańców, którzy otrzymali zaproszenia do poznania się z motocyklem, postanowił się takim listem pochwalić. Jest to Jim Gianatsis, właściciel strony fastdates.com, a z samego listu dowiadujemy się, że nazwa motocykla nie została jeszcze odkryta, a więc Ducati posługuje się wewnętrznym kodem. Jest to Project 1201.

Szef Ducati wspomina w liście, że Project 1201 korzysta między innymi z magnezu, karbonu i tytanu oraz, że będzie miał najwyższy stosunek mocy do masy spośród wszystkich motocykli produkcyjnych w historii. Poza tym, jego produkcja rzeczywiście ograniczona zostanie do 500 sztuk. Do listu Ducati dorzuciło zdjęcie podzespołów motocykla.

W dniu wczorajszym ruszyła też specjalna strona Projektu 1201, do której dostęp posiada wyłącznie 500 wspomnianych powyżej osób. Razem ze stroną, Ducati opublikowało krótką, ogólnodostępną video-zajawkę motocykla. Okazuje się, że wolfram również jest jednym z kluczowych pierwiastków, które przyczyniły się do spadku masy Projektu 1201. Zobaczcie:

http://www.youtube.com/watch?v=CXI0QRU8kkg

To by było na tyle z informacji, gdyby nie tajne źródła amerykańskiej redakcji Asphalt and Rubber. W jakiś dziwny sposób udało im się pozyskać 8 krótkich teaserów, które znajdują się na wspomnianej stronie Projektu 1201 z dostępem tylko na zaproszenie! Oglądajcie je poniżej!

[Aktualizacja]

Redakcja Asphalt and Rubber właśnie opublikowała kolejnych 16 zdjęć nowego Ducati! Tym razem są fotki szczegółów prezentujące naprawdę sporo.Kilka zobaczycie poniżej, a resztę na stronie A&R. Oczywiście na zdjęciach dominuje magnez, karbon i tytan…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły