Ducati Multistrada 1200 S Granturismo 2013 – większe kufry i aktywne zawieszenie
Piotr Jędrzejak
19 września 2012

Targi motocyklowe zbliżają się wielkimi krokami, a więc producenci z coraz większą częstotliwością informują o swoich nowościach. Tym razem przyszedł czas na Ducati.

W 2013 roku (a w zasadzie już w grudniu 2012) w salonach zobaczymy nową Multistradę 1200 S Granturismo. Jest to wariacja Multistrady w temacie podróży. W pakiecie są więc większe kufry boczne, kufer centralny, dodatkowe światła LED i większa szyba. Poza tym Ducati chwali się też „drugą generacją” silnika Testastretta 11° (nie wiadomo nic więcej na ten temat) oraz przeprojektownym, 3-stopniowym ABSem. Chyba najważniejszą nowinką jest Ducati Skyhook Suspension (DSS), czyli półautomatyczne zawieszenie. Najprawdopodobniej będzie to rozwiązanie kontroli tłumienia podobne do tego, które zastosowało BMW w modelu HP4.

Ducati Multistrada 1200 S Pikes Peak otrzymuje nowe barwy, oczywiście adekwatne do tych, które znalazły się na m otocyklach w Wyścigu do Chmur. Tutaj, tak samo jak w wersji MTS 1200 S Touring, również znalazł się system DDS – zabraknie go tylko w podstawowych modelach. Warto zaznaczyć, że wszystkie Multistrady otrzymały drugą generację silnika oraz przeszły nieduży facelifting. Podobają się Wam?

Więcej szczegółów poznamy już 2. października na targach Intermot.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły